» شهرستان » برنامه ریزی برای تبدیل شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان به قطب جدید صنعتی در فارس
شهرستان
کد خبر:24150 | ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۳

برنامه ریزی برای تبدیل شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان به قطب جدید صنعتی در فارس

پرتو جنوب

راه اندازی ناحیه صنعتی کوار در دستور کار شرکت شهرک های صنعتی فارس
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: تبدیل شهرک صنعتی شماره ۲سروستان به قطب جدید صنعتی در استان فارس در برنامه راهبردی این شرکت قراردارد.
به گزارش پرتو جنوب، سید مسعود عظیمی در دیدار غلامرضا توکل شوریجه منتخب مردم شهرستان های سروستان،کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرک صنعتی سروستان دو باتوجه به نزدیکی به مرکز استان ،قرارگیری در امتداد بزرگراه مواصلاتی شیراز به جنوب و شرق کشور و نیز وسعت شهرک صنعتی و قابلیت اجرای طرح های توسعه ای به چند برابر ظرفیت فعلی ،دارای ظرفیت های بی نظیر برای تبدیل شدن به یکی از قطب های اصلی صنعتی در استان است.
وی از برنامه های مهم امسال را تسریع در تکمیل زیرساخت ها در این شهرک صنعتی اعلام کرد و گفت: در بخش تکمیل زیرساخت های داخلی تاکنون ۴۰پروژه در بخش های شبکه های داخلی آب ،برق ،گاز و فاضلاب و نیز زیرسازی و آسفالت به پایان رسیده و هم اکنون نیز دو پروژه زیرسازی معابر با ۵۵میلیارد ریال اعتبار و تکمیل شبکه فاضلاب با ۲۴۰میلیارد ریال اعتبار با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال انجام است.

عظیمی با تاکید بر اهمیت اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی برای ظرفیت سازی در افق توسعه صنعتی شهرستان و استان و در خواست از منتخب مردم درمجلس برای پیگیری این موضوعگفت:ضرورت دارد در این زمینه دستگاه های اجرایی همکاری داشته باشند تا برنامه های این شرکت به سرعت عملیاتی شود.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس افزود: در شهرک صنعتی شماره یک سروستان نیز که ۴۶هکتار مساحت دارد، ۴۴ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد شده و ۲۲ واحد با اشتغال ۶۱۸نفر در این شهرک صنعتی بهره بردار شده اند و برخی از واحدهای صنعتی نیز با پیشرفت فیزیکی مناسب در مرحله ساخت و ساز قراردارند که امسال با اجرای برنامه هایی نظیر کلینیک صنعت به دنبال راه اندازی واحدهای راکد هستیم.
عظیمی همچنین در خصوص ناحیه صنعتی کوار نیز با اشاره به بازدید میدانی از اراضی این ناحیه صنعتی گفت: اراضی ناحیه صنعتی کوار به مساحت ۴۸ هکتار تملک شده و اجرای زیرساخت های داخلی ناحیه صنعتی نیز در برنامه این شرکت قرار دارد اما برای تامین زیرساخت ها تا ورودی شهرک صنعتی نظیر آب و برق و گاز که بر اساس قانون برعهده دستگاه های خدمات رسان است باید تدابیر مناسب در نظر گرفته شود تا این ناحیه صنعتی نیز آماده راه اندازی شود.

بیشتر بخوانید:

 راه اندازی کنسرسیوم صادراتی انجیر استهبان در دستور کار شرکت شهرک های صنعتی فارس

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس تصریح کرد:عملیات اجرایی فاز اول شبکه داخلی آب و حفر چاه آب آشامیدنی ناحیه صنعتی نیز با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در برنامه عملیاتی قراردارد که با رفع مشکلات اجرایی ،آغاز می شود.
وی تصریح کرد: با راه اندازی ناحیه صنعتی کوار ظرفیت استقرار ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال افزون بر ۱۰۰۰ نفر فراهم می‌شود که نیاز است در این زمینه نیز جلساتی برگزار و درخصوص تامین زیرساخت ها و نیز رفع مشکلات اجرایی پروژه ها، تعیین تکلیف شود.
عظیمی در ادامه درخصوص شهرک صنعتی خرامه نیز با بیان اینکه تاکنون ۳۶ طرح زیرساختی در این شهرک صنعتی اجرا شده است گفت: روند استقرار و بهره برداری از واحد‌های صنعتی در این شهرک صنعتی شتاب گرفته و شهرستان خرامه در مسیر توسعه صنعتی قرار گرفته است
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: در بخش اعتبارات زیرساختی در سال های اخیر نیز نگاه ویژه‌ای به این شهرک صنعتی شده است و طرح‌های مختلفی نظیر شبکه فاضلاب، روشنایی معابر، شبکه داخلی گاز و شبکه داخلی آب با اعتبار ۲۰میلیارد تومان در دوسال اخیر به بهره برداری رسیده است.
عظیمی افزود:درحال حاضر ۹ واحد صنعتی با اشتغال زایی ۲۰۰نفر در شهرک صنعتی خرامه در حال فعالیت هستند.
وی بر تعامل با منتخب مردم در مجلس جهت رفع مشکلات این شهرک صنعتی نیز تصریح کرد: اجرای طرح توسعه و افزایش ظرفیت تامین آب از مواردی است که در این شهرک صنعتی باید پیگیری شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×