» شهرستان » برنامه ریزی برای راه اندازی سومین شهرک صنعتی در شهرستان جهرم
شهرستان
کد خبر:21018 | ۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۲

برنامه ریزی برای راه اندازی سومین شهرک صنعتی در شهرستان جهرم

پرتو جنوب

درنشست بررسی مسائل و مشکلات شهرک های صنعتی جهرم اعلام شد:

اختصاص ۶میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل زیرساخت های ناحیه کوثر جهرم

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه اندازی سومین شهرک صنعتی در شهرستان جهرم خبر داد و گفت: این موضوع با هدف فراهم کردن بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت های صنعتی در افق توسعه شهرستان جهرم و با محوریت فرمانداری ویژه شهرستان، در دستور کار قراردارد.

به گزارش پرتو جنوب؛ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه اندازی سومین شهرک صنعتی در شهرستان جهرم خبر داد و گفت: این موضوع با هدف فراهم کردن بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت های صنعتی در افق توسعه شهرستان جهرم و با محوریت فرمانداری ویژه شهرستان، در دستور کار قراردارد.

سید مسعود عظیمی در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرک های صنعتی جهرم که در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد افزود: هم اکنون شهرک صنعتی جهرم و ناحیه صنعتی کوثر جمعا با حدود ۱۰۷ هکتار اراضی در اختیار در این شهرستان راه اندازی شده اند که ظرفیت شهرک صنعتی جهرم تکمیل شده و ناحیه کوثر نیز در سال های آینده تکمیل می شود و این مساحت اراضی متناسب با ظرفیت های این شهرستان نیست.

وی افزود: ایجاد شهرک صنعتی جدید حداقل به مساحت ۲۰۰هکتار در برنامه این شرکت قرارگرفته که امیدواریم با همراهی و حمایت فرمانداری ویژه و دستگاه های متولی این مهم به نتیجه برسد.

عظیمی در ادامه از اختصاص ۶۰میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی شهرستان جهرم خبر داد و گفت: طرح‌های خط انتقال آب و شبکه انتقال برق ناحیه صنعتی کوثر در برنامه این شرکت قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: پیمانکار طرح خط انتقال آب ناحیه کوثر به طول ۲۳۰۰متربا اعتبار ۴۰میلیارد ریال انتخاب و به زودی این طرح اجرا می شود.

وی افزود: مناقصه شبکه انتقال برق ناحیه صنعتی کوثر نیز با هدف تامین برق واحد‌های موجود در آستانه بهره‌برداری، با اعتبار ۲۰میلیارد ریال برگزار و پیمانکار عملیات اجرایی طرح انتخاب شده و این طرح تا سه ماه آینده به پایان می رسد.

بیشتر بخوانید:

انعقاد تفاهمنامه شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس برای آموزش مهارتی شاغلان صنعتی

عظیمی در ادامه از انعقاد قرارداد با ۸۶ سرمایه‌گذار در شهرک صنعتی جهرم و ناحیه صنعتی کوثر این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۰ واحد صنعتی در این دو شهرک صنعتی با اشتغالزایی ۷۶۵ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

عظیمی تصریح کرد: هم‌اینک ۴۶ واحد صنعتی نیز در این دو شهرک صنعتی در مرحله ساخت و ساز است که با بهره‌برداری از این واحدها اشتغال در شهرک‌های صنعتی جهرم به دو برابر میزان فعلی افزایش می‌یابد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به تکمیل بودن زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی جهرم و واگذاری بخش زیادی از اراضی این شهرک صنعتی، از آمادگی این شرکت برای اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: در این زمینه براساس مصوبه سفر استاندار فارس مبنی بر تسریع در اجرای طرح‌های توسعه، اقدام خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به آماده بودن زیرساخت‌ها در ناحیه صنعتی کوثر، بیان کرد: تکمیل زیرساخت ها و رفع نواقص این ناحیه صنعتی در برنامه قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در ناحیه صنعتی کوثر جهرم که ۶۷ هکتار مساحت دارد، تاکنون ۲۷قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد ۱۱ واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی ۱۳۴ نفر در مرحله فعالیت و واحدتولیدی و۱۶ صنعتی نیز در مرحله ساخت‌وساز است.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی جهرم درزمینه زیرساختی و امکانات از وضعیت مناسبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: صنایع مطرحی به ویژه در حوزه تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در این شهرک صنعتی به فعالیت می‌پردازند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس عنوان کرد: در شهرک صنعتی جهرم که ۳۹هکتار مساحت دارد، تاکنون ۵۹ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقدشده که از این تعداد ۳۱ واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی ۶۳۱ نفر در مرحله فعالیت و سایر واحدها نیز در مرحله ساخت‌وساز است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در سفر به شهرستان جهرم از زیرساخت های ناحیه کوثر و شهرک صنعتی جهرم بازدید و در گفتگو با سرمایه گذاران و صنعتگران به بررسی مشکلات و رفع موانع تولید پرداخت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×