» آرشیو » شتاب روند اجرای بزرگراه شیراز – فسا – داراب – بندرعباس در صورت تامین اعتبار
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9286 | ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۲

شتاب روند اجرای بزرگراه شیراز – فسا – داراب – بندرعباس در صورت تامین اعتبار

پرتو جنوب

مدیر کل راه و شهرسازی فارس، بزرگراه شیراز- فسا- داراب- بندرعباس را از جمله محورهای ارتباطی مهم استان‌های فارس و هرمزگان دانست و گفت: تکمیل و بهره برداری از بخش از این محور شریانی پرتردد در صورت تامین اعتبار شتاب خواهد گرفت.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، محمودرضا طالبان در بازدید از محور بزرگراه شیراز – فسا – داراب – بندرعباس افزود: با توجه به تردد بالای مسیر و تصادفات ناگواری که در این محور روی می‌دهد، چهار خطه کردن آن جزو اولویت‌های نخست استان قرار گرفت و لذا اداره کل راه و شهرسازی فارس هم از سال ۱۳۸۴ عملیات چهار خطه کردن این محور را آغاز کرد.

وی، طول محور محور شیراز – فسا – داراب – بندرعباس در حوزه اداره کل راه و شهرسازی فارس را ۳۵۰ کیلومتر برشمرد و ادامه داد: تاکنون ۲۱۴ کیلومتر از این محور به شکل چهارخطه به اتمام رسیده و هم اینک در دست بهره برداری است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس اظهار کرد: همچنین ۷۵ کیلومتر از ۱۳۶ کیلومتر باقیمانده در حد فاصل فسا به داراب و جنت شهر به سمت رستاق نیز توسط پیمانکار در حال اجرا است که عملیات زیرساختی در ۴۰ کیلومتر به اتمام رسیده و آماده اجرای آسفالت است.

طالبان گفت: به رغم اینکه عملیات آسفالت ۴۰ کیلومتر مذکور را حداکثر می توان ظرف سه ماه به اتمام رساند اما عملیات اجرایی پروژه به دلیل مطالبات بالای پیمانکار که بالغ بر سه هزار میلیارد ریال است به کندی پیش می رود.

وی افزود: در صورت تامین اعتبار می توان قسمتی از این مسیر پرتردد و پرحادثه را به شکل چهارخطه اجرا و ایمن کرد و مابقی مسیر را نیز به صورت مستمر حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۵ به اتمام رساند و آماده بهره برداری کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×