» آرشیو » وزیر بهداشت اعلام کرد: تفویض اختیار به دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای رشد تولید سلامت محور ‌
آرشیو - شهرستان
کد خبر:984 | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۵

وزیر بهداشت اعلام کرد: تفویض اختیار به دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای رشد تولید سلامت محور ‌

پرتو جنوب

وزیر بهداشت با اشاره به بازدید روز گذشته خود از بزرگترین بیمارستان پیوند اعضا در کشور در شیراز، گفت: استاد دکتر ملک حسینی عمر خود را برای راه‌اندازی و فعالیت بیمارستان پیوند اعضا «ابوعلی سینا» شیراز صرف کرده و اقدامات ارزشمندی در این بیمارستان در زمینه‌های آموزش، پژوهش و درمان بیماران نیازمند پیوند اعضاء انجام شده است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه نشستی در استانداری فارس با مسئولان ارشد این استان، اظهار کرد: خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز محدود به استان فارس نیست؛ بلکه کارکرد آن جنبه ملی و بین المللی دارد و مراکز درمانی شیراز، نه تنها پذیرای بیماران استان فارس بلکه میزبان مراجعان از استان‌ها و کشورهای همجوار و دوردست است.

وی با بیان اینکه حمایت‌های ویژه‌ای از دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواهد شد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های سطح کشور و در ابعاد جهانی حائز اهمیت است؛ چون بسیاری از دانشمندان و اساتید برتر دنیا در این دانشگاه فعالیت دارند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بر اساس توافقاتی که با استاندار فارس داشتیم و باتوجه به شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، امیدواریم در شیراز و فارس شاهد رشد تولید دارو و تجهیزات پزشکی باشیم چراکه این استعداد در فارس به خوبی وجود دارد.

او ادامه داد: در مسیر مهار تورم و رشد تولید، مشارکت مردم ضروری است که امیدواریم با کمک مردم، خیّرین و تجار شاهد رشد تولید دارو و تجهیزات پزشکی در شیراز و فارس برای تامین نیاز استان و کشور باشیم.

وی تاکید کرد: برای رشد تولید دارو و تجهیزات پزشکی در توافقاتی که با استاندار فارس که از اساتید برجسته کشور است، صورت داده‌ایم؛ حاضریم بخشی از اختیارات سازمان غذا و دارو را در زمینه صدور مجوز تولید به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تفویض کنیم. همچنین آزمایشگاه‌های بسیار خوبی در شیراز و فارس فعالیت دارند که می‌توانند به کنترل کیفیت محصولات غذایی و دارویی کمک کنند تا شرکت‌های تولیدکننده برای دریافت مجوز، مجبور به مراجعه به تهران نباشند و دانشگاه علوم پزشکی شیراز بتواند مجوزهای مورد نیاز آنها را صادر کند.

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت گفت: از جمله اقداماتی که در مسیر رشد تولید باید انجام شود، کوتاه کردن رویه‌های اداری و تسهیل در صدور مجوزهاست که مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری نیز قرار دارد.

بازدید وزیر بهداشت از مرکز پایش مراقبت های درمانی فارس و تقدیر از خدمات این مرکز

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در بازدید از مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خدمات این مرکز را در سطح کشور بی نظیر عنوان کرد.

عین اللهی، مرکز MCMC شیراز را یکی از بهترین مراکز کنترل خدمات درمانی در کشور عنوان و خاطرنشان کرد: این مرکز با بهره مندی از تجهیزات بسیار پیشرفته، امکان پایش فرآیندهای خدمت رسانی به بیماران در سراسر استان فارس را فراهم کرده است.

وزیر بهداشت، گستره خدمات این مرکز را بسیار وسیع و ارزشمند دانست و از تلاش های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دست اندرکاران این مجموعه، برای فراهم آوردن زمینه آگاهی از خدمات و رفع مشکلات خدمت رسانی به مردم، قدردانی کرد.

عین اللهی ادامه داد: مراکز درمانی کشور در ایام نوروز همچون سایر ایام سال، به صورت ۲۴ ساعته به مردم ارائه خدمت کردند و مرکز MCMC نیز از جمله مراکزی است که در ایام نوروز نیز مانند دیگر ایام سال، به صورت شبانه روز فعال بود.

وی یادآور شد: ایجاد فرآیندهای پیشگیرانه در حوزه سلامت روان، مراقبت از مادران باردار و مصدومان سوانح از ویژگی های برجسته مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است و وزارت بهداشت آمادگی تقویت و معرفی این مرکز به عنوان الگوی کشوری را دارد.

در این بازدید علاوه بر رییس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر واعظی، رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزارت بهداشت، نیز حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×