» آرشیو » دو میلیون و ٧٠٠ هزار نفر در استان فارس تحت پوشش بیمه سلامت هستند
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9664 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۱

دو میلیون و ٧٠٠ هزار نفر در استان فارس تحت پوشش بیمه سلامت هستند

پرتو جنوب

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس تعداد افراد بیمه شده سلامت در استان فارس را دو میلیون و ٧٠٠ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد صندوق بیمه روستایی، بیشترین بیمه شدگان ما را تشکیل می‌دهد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب، علی محمد جعفرپور با بیان اینکه از ابتدای سال گذشته (۱۴۰۱)، سه دهک اول جامعه براساس قانون بودجه بیمه سلامت رایگان شدند، در جمع خبرنگاران گفت: اخیرا براساس مصوبه هیات وزیران، میزان حق بیمه و سهم سرپرست خانوار برای دهک های درآمدی اول تا پنجم رایگان شد.

وی ادامه داد: دهک ششم تا نهم نیز به ترتیب معادل ۲۰ تا ۵۰ درصد در پرداخت حق بیمه مشارکت خواهند داشت.

این مقام مسول عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیشترین شکایات بیمه‌ای مردم، مربوط به دهک بندی بوده که البته این موضوع در اختیار ما نیست.

مبتلایان به ام اس در صدر بیماران خاص در استان فارس

علی محمد جعفرپور بیان داشت: تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت استان فارس در سه ماهه اول ۱۴۰۲ تعداد ۷ هزار و ۳۲۶ نفر تحت پوشش این سازمان بیمه ای قرار دارند که مبتلایان به ام اس در صدر این بیماران قرار دارند.

وی بیان داشت: افراد می توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* از وضعیت پوشش بیمه ای خود مطلع شوند.

جعفرپور با بیان اینکه بیمه سلامت با اکثر بیمارستان های دولتی و خصوصی قرارداد دارد، افزود: سازمان بیمه سلامت به افراد تحت پوشش بیمه خود در فارس، خدمات درمانی ارائه می دهد.

 وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: اگر افراد به سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت ایران مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند، وضعیت بیمه آنها مورد بررسی قرار گرفته و دهک ها در سامانه به طور کامل مشخص می شود.

مدیرکل بیمه سلامت فارس همچنین با تسلیت حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) گفت: در صورتی که مصدومان حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) فاقد بیمه باشند، این سازمان آماده ارائه خدمات رایگان بیمه‌ای به آنان خواهد بود.

 خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×