» آرشیو » تأمین مسکن ۸۰ هزار نفر از طریق الحاق برخی زمین ها به شهرهای فارس
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:15560 | ۲۱ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

تأمین مسکن ۸۰ هزار نفر از طریق الحاق برخی زمین ها به شهرهای فارس

پرتو جنوب

 از آمایش آب فارس تا تأمین زمین نهضت ملی مسکن

دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در سال ۱۴۰۲ به بررسی موضوعات مختلف از جمله آمایش آب استان و تامین زمین جهت پروژه های نهضت ملی جهش مسکن اختصاص داشت.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در سال۱۴۰۲، شامگاه گذشته به ریاست محمدهادی ایمانیه استاندار فارس و با دبیری احمدعلی افکاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس و با حضور سایر اعضا در سالن شهید قاضی استانداری فارس برگزار شد.
استاندار فارس در پایان این جلسه با اشاره به تشکیل ۱۰ جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال جاری، گفت: طبق سنوات گذشته این جلسه بصورت ماهیانه برگزار می شود اما خوشبختانه با رویکردی که دولت سیزدهم برای توسعه استان ها دارد توانستیم جلسات بیشتری برگزار کنیم.


ایمانیه به موضوعات مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که امروز مطرح شد، بحث آمایش استان در حوزه آب بود.
وی افزود: در جلسه ای که با دکتر منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونین ایشان داشتیم، موافقت کردند بخشی از مباحث مرتبط با کمبود آب و خشکسالی در استان را در بودجه سال آینده و برنامه هفتم توسعه تدبیر کنند البته شرط تحقق این موضوع انجام پروژه مطالعاتی سریع و انعکاس نتایج آن به سازمان برنامه و بودجه است، لذا امروز کلیات این موضوع مصوب شد و در روزهای آتی ان شاءالله در تهران پیگیری می کنیم تا این مُهِم نیز محقق شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس، اشتغال را یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سالجاری عنوان کرد و گفت: در این جلسه، بند سه تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۲ را بررسی و کلیات آن را مصوب کردیم؛ این جزء از تبصره ۱۸ مربوط به اشتغال های خرد می باشد که جزئیات آن را برای بررسی به زیرگروه های مربوطه واگذار کردیم.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس، الحاق برخی زمین ها به بعضی از شهرها را از دیگر مصوبات جلسه شورای برنامه ریزی فارس عنوان کرد و گفت: در این جلسه ۱۲ پروژه مرتبط با نهضت ملی جهش مسکن و تامین زمین آن مصوب شد که با برآوردهای انجام شده مسکن ۸۰ هزار نفر از شهروندان از این طریق تامین می شود.
وی در پایان با اشاره به اینکه این الحاق مربوط به شهرستان شیراز و سایر شهرهای استان، بنا به نیاز آن ها بوده است، افزود: با دستور ریاست جمهور در دومین سفر استانی به استان فارس، مسئله زمین های شرق صدرا در دست حل شدن است و مراحل نهایی خود را طی می کند که با تحقق آن بیش از ۹۰ درصد زمین برای نهضت ملی جهش مسکن در فارس تامین می شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×