» شهرستان » تاسیس دو رشته جدید در مقاطع دکتری تخصصی و دکتری حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
شهرستان
کد خبر:25353 | ۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۷

تاسیس دو رشته جدید در مقاطع دکتری تخصصی و دکتری حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پرتو جنوب

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام موافقت با تاسیس دو رشته جدید در مقاطع دکتری تخصصی و دکتری حرفه ای در این دانشگاه، گفت: در دویست و نود و دومین نشست شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، با راه اندازی رشته فیزیک پزشکی در مقطع دکتری تخصصی (P.h.D) با ظرفیت پذیرش ۳ دانشجو برای یک دوره در شیراز موافقت شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «افشین امینی» افزود: در نشست یاد شده با راه اندازی رشته فیزیوتراپی در مقطع دکتری حرفه ای نیز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ظرفیت ۲۵ دانشجو برای سه دوره، موافقت شد.
او اضافه کرد: طی فعالیت دولت سیزدهم، دوازده رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی (P.h.D)، فلوشیپ و دکتری حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راه اندازی شد که زمینه گسترش بیشتر فعالیت و تربیت نیروی متخصص سلامت را برای ارایه خدمت، فراهم می کند.
دکتر امینی ادامه داد: خوشبختانه شیراز در حیطه آموزش، عملکرد مناسبی داشته است و در این خصوص می توان به کسب ۳۷ رتبه برتر دستیاران رشته های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آزمون بورد کشوری طی بیش از دو سال گذشته اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان های دولتی استان فارس

معاون آموزشی دانشگاه، کسب امتیاز کامل کارگروه مدیریت جامع کیفیت در آموزش دانشگاهی کلان منطقه پنج کشوری از مجموعه برنامه های طرح عدالت، تعالی و بهره وری در نظام سلامت از سوی مرکز مهارت های بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را از دیگر موفقیت های دانشگاه در دولت سیزدهم برشمرد.
دکتر امینی همچنین به تجهیز و راه اندازی مرکز پیشرفته بالینی (مهارت های بالینی نسل۲) مجهز به سیمولاتورهای پیشرفته آموزشی، کسب ۲۹ مدال و عنوان برتر در المپیاد های علمی دانشجویی کشور، راه اندازی سامانه ثبت فعالیت و عملکرد اعضای هیات علمی(شعاع) و کسب جایزه ملی کیفیت «نماد ادغام» کارگروه مدیریت جامع کیفیت دانشگاه از سوی مرکز مهارت های بالینی، به عنوان بخشی از فعالیت های شاخص انجام شده طی بیش از ۳۰ ماه گذشته اشاره کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email
  • ×