» شهرستان » ‌تامین مسکن شهری  و توسعه روستاها نسخه نجات بخش مهار حاشیه نشینی‌
شهرستان
کد خبر:23808 | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۰۰

‌تامین مسکن شهری  و توسعه روستاها نسخه نجات بخش مهار حاشیه نشینی‌

پرتو جنوب

فرماندار شیراز در دیدار با مدیران بنیاد مسکن تصریح کرد :‌

‌تامین مسکن شهری  و توسعه روستاها نسخه نجات بخش مهار حاشیه نشینی‌

‌‌‌لطف الله شیبانی فرماندار شهرستان شیراز در دیدار با  مدیر وکارکنان بنیاد مسکن شهرستان شیراز اظهار داشت : تامین مسکن شهری و توسعه روستاهای اطراف شیراز نسخه نجات بخش برای مهار حاشیه نشینی است ، بنیاد مسکن در این عرصه عملکرد موفقی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری پرتوجنوب؛به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، لطف الله شیبانی فرماندار شیراز در این دیدار که محسن ابراهیمی مدیر و کارکنان بنیادمسکن شهرستان شیراز حضور داشتند با گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) و سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن را یادگار امام راحل دانست که برکات آن همچنان جاری است.

فرماندار شیراز ، به برخی از موارد حاشیه نشینی در این کلان شهر اشاره کرد و گفت : باید تمهیداتی اندیشیده شود که ساکنان روستاهای همجوار شیراز نیز بتوانند از امکانات برابر بهره مند باشند و برا یدریافت خدمات نیازی به مهاجرت نداتشه باشند.

تولایی معاون برنامه ریزی فرمانداری شیراز نیز در این نشست حضور داشت و  اهم اقدامات صورت گرفته در سطح روستاهای سطح شهرستان شیراز تشریح گردید.

محسن ابراهیمی مدیر بنیاد مسکن شیراز نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از حمایت های فرماندار شیراز تقدیر کرد و گفت : مطالعه و شناسایی اراضی حریم شهر ها به میزان  ۲۷۰ هکتار  ،  الحاق اراضی ملی جهت تملک در قالب نهضت ملی به مقدار  ۶۰ هکتار که  مربوط به روستاهای خارج از حریم شهر بودند ،  شناسایی اراضی ملی جهت تملک در قالب نهضت ملی به مقدار  ۲۴۰ هکتار انجام شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×