» آرشیو » استاندار فارس: شهر جدید صدرا مهیای تامین مسکن در قالب های مختلف می شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:19040 | ۲۶ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۹

استاندار فارس: شهر جدید صدرا مهیای تامین مسکن در قالب های مختلف می شود

پرتو جنوب

محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای مسکن فارس راه های تامین زمین برای اجرای قانون نهضت ملی جهش مسکن، جوانی جمعیت و ایثارگران برای شهرستان شیراز را بررسی کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس؛ یکصد و نود و هفتمین جلسه شورای مسکن استان، صبح امروز به ریاست محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، و با حضور سایر اعضا در سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد.

استاندار فارس در پایان این جلسه با اشاره بر اهمیت موضوع نهضت ملی جهش مسکن، گفت: تلاش کرده ایم هر هفته جلسه شورای مسکن استان را برگزار کنیم؛ بصورت میدانی از برخی پروژه ها بازدید کرده ایم که حوزه مسکن بعضا بیش از یک جلسه در هفته را به خود اختصاص داده است.

ایمانیه با بیان اینکه حمایت از نخبگان و نیروهای ارزشمند علمی یکی از موضوعات مطرح شده جلسه امروز بوده است، تصریح کرد: امروز در خصوص زمین های شرق و غرب شهر جدید صدرا تصمیماتی اتخاذ شد تا بتوانیم هم در قالب نهضت ملی جهش مسکن و هم قانون جوانی جمعیت که یکی از اهداف نظام و دولت است، اقدامات موثری انجام دهیم.

وی در ادامه اظهار کرد: با دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر حل مشکل موجود در شرق شهر صدرا و نظر به وجود زمین های موجود در غرب این شهر جدید، امید داریم بتوانیم بخش قابل توجهی از قانون جوانی جمعیت، تامین مسکن ایثارگران، اجرای نهضت ملی جهش مسکن و همچنین تامین مسکن نخبگان و نیروهای علمی را در این شهر عملیاتی کنیم.

نماینده عالی دولت در فارس در پایان با بیان اینکه از ۱۵۶ هزار نفر واجد شرایط استفاده از نهضت ملی جهش مسکن، نیمی از آن ها متقاضی دریافت مسکن در شهرستان شیراز هستند، خاطر نشان کرد: تقریبا در تمام استان زمین های لازم برای این قانون اختصاص یافته است؛ در حوزه شهرستان شیراز مشکلاتی وجود دارد و نیمی از ثبت نام کنندگان مربوط به شهر شیراز و صدرا هستند که امیدواریم با مصوبات جلسه امروز، قطعات زمین باقی مانده برای این شهرستان نیز حل شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×