» آرشیو » معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز: مشارکت های مردمی سرمایه آبادانی شیراز است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11036 | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۶

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز: مشارکت های مردمی سرمایه آبادانی شیراز است

پرتو جنوب

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در برنامه پخش زنده شهرراز شبکه استان فارس از مشارکت های مردمی به عنوان سرمایه آبادانی سومین حرم اهل بیت(ع) یاد کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، دکتر حمیدرضا اسماعیلی با عرض تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی با اشاره به طرح های حمایتی شهرداری شیراز گفت: از ابتدای سال جاری تخفیف های ویژه ای به صورت پلکانی برای پرداخت عوارض ساختمانی، صنفی، شغلی و پسماند در نظر گرفته شده است.
او با اعلام اینکه میزان این تخفیف ها در فروردین و اردیبهشت ماه معادل ۳۰درصد بوده، اظهار داشت: هم اکنون فرصت استتثنایی کاهش ۲۰درصدی پرداخت نقدی عوارض ساختمانی، شغلی و بهای خدماتی شهرداری شیراز از ۸ شهریور تا ۷ مهرماه مهیا است.
وی با بیان این که این تخفیف ها تا پایان سال روند کاهشی طی می کند، بیان داشت: از ۸ مهرماه تا ۷ آبان ماه میزان تخفیف ها به ۱۸ درصد کاهش خواهد یافت.
معاون شهردار شیراز با یادآوری این موضوع که شهروندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند با سامانه ۱۳۷ شهرداری شیراز تماس حاصل فرمایند، اظهار داشت: اطلاعات بیشتر در درگاه الگتروینک شهرداری شیراز به آدرس shiraz.ir موجود است.
دکتر اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری همایش ملی توسعه سرمایه گذاری در کلانشهر شیراز که در خردادماه سال گذشته برگزار شد، اظهار داشت: تعدادی از تفاهمنامه های این همایش با رقم ۱۵ هزار میلیارد تومان منجر به عقد قرارداد در قالب پروژه های سرمایه گذاری شد.
این مقام مسئول از عزم راسخ برای گسترش زیرساخت های حوزه گردشگری و تفریحی در سومین حرم اهل بیت(ع) خبر داد و افزود: بر اساس تکلیف شورای اسلامی شهر شیراز، دومین دوره این همایش در خردادماه سال جاری با رویکرد بین المللی برگزار شد که امضای قرارداد پروژه آکواریوم شیراز با شرکت ترکیه ای یکی از دستاوردهای این همایش بود.
او از اعلام آمادگی سرمایه گذاران ترکیه ای برای مشارکت بیشتر در پروژه های شهرداری شیراز خبر داد و افزود: رایزنی هایی مثبتی برای احداث باغ پرندگان، شهربازی و تله کابین با سرمایه گذاران ترک انجام شده و روند مذاکرات مطلوب ارزیابی می شود.
دکتر اسماعیلی در ادامه عنوان کرد: شهرداری شیراز ۵ پروژه مهم سرمایه گذاری را به عنوان طرح های هدف در دستور کار دارد و علاوه بر طرح های تفریحی و گردشگری که از آنها یاد شد، قرارداد پروژه پارک آبی به امضا رسیده و امیدواریم در ۵ سال آینده تمامی این پروژه را به بهره برداری کامل برسانیم.
او در بخش دیگری از سخناش با اشاره به افتتاح ۴۷ پروژه محرومیت زدایی با اعتباری بالغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت گفت: این پروژه ها در ۴۰ محله هدف کلانشهر شیراز در زمره تکالیفی قرار می گیرد که شورای اسلامی شهر شیراز در دوره ششم برای شهرداری تعیین کرده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به نقش ارزنده این پروژه ها در حوزه محرومیت زدایی و محرک توسعه گفت: امروزه در شعاع یک کیلومتری از هر نقطه از کلانشهر شیراز شاهد احداث یک پروژه فعال از سوی شهرداری هستیم.
وی از راه اندازی شیفت شب در پروژه های عمرانی خبر داد و افزود: فعالیت در سه شیفت کاری منجر به بهره برداری سریع از پروژه ها خواهد شد.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش پیرامون گسترش خطوط قطارشهری در بستر کلانشهر شیراز گفت: خط یک متروی شیراز از فرودگاه بین المللی شهید دستغیب تا میدان احسان امتداد دارد و در ادامه خط سوم این طرح از پل بصیرت تا ایستگاه راه آهن با پوشش شهرک های مجاور ادامه می یابد. در همین زمینه خط دوم متروی شیراز نیز از شهرک میانرود تا میدان امام حسین امتداد می یابد که بخش عمده ای از ایستگاه های به بهره برداری رسیده است.
دکتر اسماعیلی با اشاره به افتتاح ایستگاه عادل آباد از خط دوم قطار شهری شیراز گفت: این ایستگاه در هفته دولت با اعتبار ۶۷۰ میلیارد تومان با حضور نماینده ویژه هیات دولت به بهره برداری رسید.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به این موضوع که خط چهارم پروژه قطار شهری شیراز همزمان با سفر ریاست جمهور کلنگ زنی می شود، بیان داشت: این خط از باسکول نادر به سمت حرم مطهر شاهچراغ ع امتداد می یابد.
او در ادامه از بهره مندی از نظرات کارشناسان و مشاروران برای پیشبرد طرح های ترافیکی خبر داد و افزود: شهرداری شیراز به مدهای حمل و نقلی متنوعی برای بهبود وضعیت ترافیک شیراز می اندیشد که تراموا و اتوبوس برقی از جمله آنها است.
وی با اشاره به نقش ارزنده ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش چالش های تراففیکی افزود: به موازات گسترش خطوط مترو، اقدامات مثبتی برای بهبود وضعیت ناوگان اتوبوسرانی، خرید مینی بوس و ارایه یارانه و تسهیلات تشویقی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی انجام پذیرفته است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش از انعقاد تفاهمنامه خواهرخوانده ای با مسقط عمان خبر داد و افزود: از ظرفیت های خواهرخواندگی به نحو مطلوبی بهره خواهیم برد و تفاهمنامه شهردرای شیراز با مسقط در حوزه های گردشگری تاریخی، توریسم سلامت و گسترش زیرساخت های اقامتی حوزه گردشگری نقش موثری دارد.
دکتر اسماعیلی با اشاره به ابرپروژه های شهرداری شیراز تصریح کرد: بزرگراه سردار شهید سپهبد سلیمانی از مقیاس شهری به مراتب فراتر است که به همت شهرداری شیراز اجرا می شود. هم اکنون مردم از فاز اول و سوم این پروژه بهره مند شده اند و فاز دوم که حدفاصل میدان قصردشت تا بزرگراه محلاتی است با تلاش شبانه روزی کارکنان شهرداری شیراز تا پایان آبانماه به بهره برداری خواهد رسید.
او در ادامه با اشاره به احداث یک مرکز کلان فرهنگی در منطقه کوزه گری شیراز گفت: پردیس سینمایی جوان مشتمل بر سه سالن سینما و یک سالن تخصصی تئاتر یکی از بهترین پروژه های شهرداری شیراز است که با پیشرفت ۹۰ درصد در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
معاون شهردار شیراز در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: پرداخت به موقع عوارض از سوی شهروندان نقش ارزنده ای در اجرای پروژه های عمرانی دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×