» آرشیو » استاندار فارس: هم افزایی بین دستگاهی و تغییر در برخورد با متخلفان برای کاهش تصادفات در دستورکار قرار گیرد
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:19002 | ۲۹ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۵

استاندار فارس: هم افزایی بین دستگاهی و تغییر در برخورد با متخلفان برای کاهش تصادفات در دستورکار قرار گیرد

پرتو جنوب

استاندار فارس در نشست مشترک شورای راهبردی تصادفات و شورای ترافیک استان ضمن بررسی عوامل تشدید سوانح ترافیکی، راه کارهای لازم برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات را مطرح کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس؛ محمدهادی ایمانیه در پایان یازدهمین جلسه شورای راهبردی تصادفات و شانزدهمین جلسه شورای ترافیک استان با بیان اینکه متاسفانه یکی از مشکلات مزمن شده کشور تصادفات است و رتبه اول تا سوم علت مرگ و میر کشور را به خود اختصاص داده اظهار کرد: این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بازه ۱۸ تا ۳۵ سال بیشترین حادثه دیدگان سوانح رانندگی محسوب شوند.

استاندار فارس به نقش انکارناپذیر نیروی انسانی اشاره کرد و از آن بعنوان یکی از عامل های تشدید حوادث ناشی از تصادفات سخن گفت و افزود: خطاب به هم استانی های عزیز خودم عرض میکنم که نیروی انسانی بیش از ۶۰ درصد دلایل مرگ و میر ناشی از تصادفات را تشکیل می دهد؛ عدم رعایت توجه به جلو و مکالمه با تلفن همراه، عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و سرعت و سبقت غیرمجاز عمده ترین دلیل مرگ ناشی از تصادفات است. خواهشمندیم که عموم مردم و والدین به این موضوع توجه ویژه کنند.

رئیس شورای راهبری تصادفات موضوع راه های مواصلاتی را یکی دیگر از عوامل تشدید تصادفات عنوان کرد و گفت: برای تسهیل در عبور و مرور در جاده های مواصلاتی اقدامات موثری انجام شده است؛ احداث و بهره برداری از شش قطعه آزادراه شیراز به اصفهان و تکمیل آن در قطعه هفتم و نهایتا ادامه آن تا بوشهر و عسلویه یکی از این اقدامات است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه از بهسازی راه های روستایی نیز غافل نبوده ایم از اقدامات قابل توجه در راه های روستایی گفت و پس از آن با اشاره به راه های بزرگراهی استان، ادامه داد: در این دو سال خدمت دولت سیزدهم بیش از ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه بهره برداری شده و در تلاش هستیم تا پایان دولت نیز ۲۰۰ کیلومتر دیگر در قالب بزرگراه برای استفاده مردم شریف استان تکمیل کنیم.

بیشتر بخوانید:

استاندار فارس در تهران: از پیگیری ابلاغ مصوبات تا کسب رتبه های برتر در آموزش و پرورش

ایمانیه تولید خودروهای با ایمنی حداکثری را یکی دیگر از راه های کاهش تلفات ناشی از تصادفات بیان کرد و از مصرف سوخت کمتر آنان نیز سخن گفت و خاطر نشان کرد: عزیزان ما در نیروی انتظامی استان دقت داشته و همچنان دقت دارند تا با نقض مقررات راهنمایی و رانندگی برخورد کنند؛ حوزه قضایی هم همچون گذشته همراهی کنند تا با افرادی که حریم سرعت را رعایت نمی کنند به شکل جدی تری برخورد شود.
وی تصریح کرد: انتظار داریم به شکل دیگری با رانندگانی که در حالت غیر طبیعی رانندگی کرده و منجر به تصادف شده اند برخورد شود.

ایمانیه بر ضرورت استفاده از کلاه ایمنی برای راکبان موتورسوار نیز تاکید کرد و از اهمیت استفاده از آن برای جلوگیری از ضربات مغزی سخن گفت.

استاندار فارس در پایان خاطر نشان کرد که عزم جدی تری نیاز است تا از این بلای خانمان سوز که گریبان گیر کشور و استان شده رهایی یابیم و این مُهِم محقق نمی شود مگر با هم افزایی بین دستگاهی، تغییر شرایط برخورد با متخلفان و افزایش دقت رانندگان وسایل نقلیه.

او همچنین خواستار تدوین برنامه جامع کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن ها توسط دستگاه اجرایی و فرهنگی استان و نیز پیش بینی تمهیدات لازم در استان پهناور فارس برای سفر ایمن هموطنان در تعطیلات نوروز شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×