» آرشیو » احداث مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب غربی شهر جدید صدرا
آرشیو - شهرستان
کد خبر:15134 | ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۴

احداث مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب غربی شهر جدید صدرا

پرتو جنوب

 مدیر عامل آبفا شیراز از احداث مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب غربی شهر جدید صدرا خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی آبفا شیراز؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب غربی شهر جدید صدرا برای جمعیت حدود ۹۰ هزار نفر در حال احداث است.

 بهمن بهروزی اظهارداشت: با توجه به کمبود ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب در شهر جدید صدرا از محل اعتبارات عمرانی پیمانکار احداث مدول اول تصفیه خانه فاضلاب غربی صدرا به روش لجن فعال پیشرفته (کاروسل) انتخاب شده و اکنون در مرحله انجام عملیات مقدماتی و تجهیز کارگاه می باشد.

 وی تصریح کرد: مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب غربی شهر جدید صدرا با ظرفیت ۱۳ هزار مترمکعب در شبانه روز جمعیت حدود ۹۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

 مدیرعامل آبفا شیراز گفت: عملیات اجرایی این پروژه از شهریور سال جاری آغاز شده و مدت پیمان ۴۸ ماه شامل ۳۶ ماه ساخت و ۱۲ ماه بهره برداری پیش بینی شده است.

 وی اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه را حدود ۴ هزار میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: امید است که با تامین به موقع اعتبارات لازم این تصفیه خانه در زمان کوتاه تری به بهره برداری برسد.

 بهروزی افزود: با به بهره برداری رسیدن این تصفیه خانه از پساب با کیفیت آن می‌توان در مصارف صنعتی و فضای سبز استفاده نمود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×