» آرشیو » بازسازی، ارتقاء و افزایش بهره وری مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب مرودشت
آرشیو - شهرستان
کد خبر:17378 | ۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۸

بازسازی، ارتقاء و افزایش بهره وری مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب مرودشت

پرتو جنوب

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس از بازسازی تأسیسات مکانیکی و الکتریکی، ارتقاء و افزایش بهره وری مدول دوم تصفیه خانه ی فاضلاب شهر مرودشت با هدف توسعه سطح بهداشت عمومی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس؛ دکتر علی جان صادق پور اظهار داشت: با توجه به ضرورت بهره برداری مجدد از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر مرودشت که به دلیل قدمت زیاد و فرسودگی تأسیسات و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی آن، در ۲ سال اخیر از مدار بهره برداری خارج بود، پس از بررسی های فنی، نسبت به بازسازی، بهسازی و توسعه ی تأسیسات اصلی و جانبی آن اقدام گردید.

مدیر عامل شرکت آبفا فارس با تشریح اقدامات انجام شده در این طرح، افزود: مهندسی مجدد و بروز رسانی تأسیسات الکترومکانیکال مدول دوم این تصفیه خانه  فاضلاب در راستای افزایش رانندمان فرآیند تصفیه، شامل؛ تعویض کلیه  الکتروموتورهای هواده، پست داخلی و توزیع برق تصفیه خانه فاضلاب، تابلوهای ابزار دقیق، نصب برج نوری، نصب دوربین های مدار بسته و … از اهم فعالیت های انجام شده در این طرح می باشد که با صرف اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال به مرحله  اجرا درآمده است. به گفته وی، از مهمترین اهداف لزوم اجرای این طرح می توان به ارتقاء سطح کیفی پساب حاصل از فرآیند تصفیه ی فاضلاب مطابق با استانداردهای محیط زیست، ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه، حفاظت و صیانت از محیط زیست طبیعی بر اساس رسالت ذاتی شکت های آب و فاضلاب و در نهایت؛ استفاده ی مجدد از پساب حاصل از فرآیند تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه مزبور اشاره نمود.
شایان ذکر است، تأسیسات فاضلاب شهر مرودشت با ظرفیت تصفیه  ۲۴۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز در ۲ مدول طراحی گردیده است که خدمات رسانی به ۸۹۷۱۸ نفر جمعیت تحت پوشش آن از طریق ۱۵۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب انجام می گیرد. مدول دوم این تصفیه خانه در سال ۱۳۹۲ به بهره برداری رسید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×