» آرشیو » معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس: مدیران قدیمی جای خودشان را به مدیران تازه نفس و جوان بدهند
آرشیو - سیاسی
کد خبر:15467 | ۱۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۴

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس: مدیران قدیمی جای خودشان را به مدیران تازه نفس و جوان بدهند

پرتو جنوب

معاون استاندار در جواب به انتقاد مطرح شده در خصوص تغییر اندک مدیران در رده های میانی و شهرستانی گفت: مدیرانی که سالیان زیادی را در یک پست و مقام هستند ، بایستی جای خودشان را به نیروهای تازه نفس و جوان البته جهادی و انقلابی بدهند تا یک پویایی در آن سمت ایجاد شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، اسماعیل قزل سفلی در نشست دبیران مجمع مطالبه گران استان فارس گفت: انقلاب اسلامی خود از یک طرح سئوال و مطالبه گری درست توسط امام خمینی (ره) رقم خورد و ایجاد شد.
وی افزود: با گذشت بیش از ۴۴ سال از انقلاب شناخت صحیحی از مطالبه گری بوجود نیامده است و متاسفانه مطالبه گری درست خوب جا نیفتاده است که عاقبت آن را در پیگیری نشدن دقیق کرسی های آزاد اندیشی ، فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری میتوان دید. در بیانات معظم له بارها به اهمیت مطالبه گری تاکید شده است. بطور مثال گفته شده جهاد تبیین اما به جای تبیین ، تکرار کرده ایم.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: انتقاد با مطالبه گری تفاوت دارد ؛ انتقاد صرفا بیان مشکل است ؛ اما مطالبه گری شناخت مشکل ، پیدا کردن راهکار ، هموار کردن برای راهکار و بعد بیان مشکل و مساله است.

قزل سفلی در خصوص عملکرد دولت ادامه داد: دولت در حوزه مردمی سازی و استفاده از ظرفیت مردم هنوز به هدف مدنظر نرسیده است ، ساختارهایی ایجاد شده است اما کافی نیست. دولت باید برای میدان داری گروه‌های مردمی جهت حل مسائل کشور بسترهای قانونی لازم را بسرعت بوجود بیاورد. البته تلاش هایی هم در حال انجام است ، بطور مثال تلاش می‌شود در جلسات اداری از گروه‌های مردمی در تصمیم گیری ها استفاده شود.

وی در ادامه افزود: مجمع مطالبه گران استان فارس می‌تواند از فرصت ایجاد شده استفاده کند و مطالبه گری را از قالب عمومی به سمت فضاهای تخصصی و مساله محور پیش ببرد ، این مجمع در حوزه رفتاری باید آسیب شناسی از مدل های مطالبه گری انجام دهد ، بررسی کند کجا موفق و کجا ناموفق بوده است.
وی خطاب به دبیران مجمع مطالبه گران گفت: در مسیر مطالبه گری نباید ناامید و خدای نکرده خسته شد ؛ می بایست با مسائل کشور و مردم بصورت عملی ارتباط بگیرید و با اندیشه ورزی و بهره گیری از علم و فکر مسائل را پیگیری کنید. البته در این مسیر بایستی مراقبت بشود که دشمن از مطالبه بحق سوء استفاده نکند.

ایشان در جواب به انتقاد مطرح شده در خصوص تغییر اندک مدیران در رده های میانی و شهرستانی گفت: مدیرانی که سالیان زیادی را در یک پست و مقام هستند ، بایستی جای خودشان را به نیروهای تازه نفس و جوان البته جهادی و انقلابی بدهند تا یک پویایی در آن سمت ایجاد شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×