» آرشیو » موافقت مجلس با تقاضای اولویت بررسی لایحه تعطیلی ۲ روز در هفته
آرشیو - سیاسی
کد خبر:19500 | ۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

موافقت مجلس با تقاضای اولویت بررسی لایحه تعطیلی ۲ روز در هفته

پرتو جنوب

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست اولویت بررسی لایحه کاهش ساعت کاری و تعطیلی ۲ روز در هفته موافقت کردند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه درخواست گروهی از نمایندگان برای بررسی اولویت‌دار گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری را بررسی کرده و در نهایت با بررسی اولویت‌دار این لایحه موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه درخواست بررسی اولویت‌دار لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری بیان کرد: یکی از کارهای بزرگی که در سایه همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاده است افزایش تعطیلات آخر هفته به دو روز و کاهش ساعت کار هفتگی از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت می‌باشد. در تمام کشورهای پیشرفته ساعت کار در هفته ۴۰ ساعت است و جنبش‌های عظیم کار و کارگری در سراسر دنیا به دنبال کاهش ساعت کار هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون نیز ما درخواست داریم تا این لایحه در آستانه دهه فجر و خارج از نوبت در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

در جریان بررسی ایرادات برنامه هفتم؛ اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باید بیمه شوند

وی گفت: در ایران ۵۲ روز در سال تعطیلات جمعه است و ۲۶ روز تعطیلات مناسبتی و ملی است. میزان تعطیلات ما در سال ۶۵ درصد میانگین تعطیلات جهانی می‌باشد. افزایش تعطیلات به تقویت بنیان خانواده، حوزه گردشگری و افزایش نیروی کار کمک خواهد کرد.

در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت‌دار این لایحه موافقت کردند.

محمد باقر قالیباف پس از موافقت مجلس برای اعمال تبصره ۱ ماده ۱۰۰ آیین نامه در خصوص لایحه ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری تاکید کرد: مجلس در جلسات آینده وارد بررسی کلیات و جزییات این لایحه خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروز صرفا در خصوص بررسی اولویت دار این لایحه صحبت کرده و در خصوص جزئیات آن یعنی روزهای تعطیل و ساعت کار در بررسی جزییات این لایحه تصمیم گیری خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×