» شهرستان » توسعه سلامت شهرستان کازرون، در دولت سیزدهم
شهرستان
کد خبر:27070 | ۶ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۱۲

توسعه سلامت شهرستان کازرون، در دولت سیزدهم

پرتو جنوب

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون با گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور و سایر شهدای خدمت، عملکرد شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در دولت سیزدهم را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب، دکتر «محسن معینی» گفت: دولت سیزدهم در حالی آغاز به کار کرد که ایران درگیر همه گیری ویروس کرونا بود، اما تدبیر و همت دولت سیزدهم در زمینه تامین واکسن و انجام واکسیناسیون گسترده مردم، کنترل و مهار همه گیری بیماری در کشور را به همراه داشت.

او افزود: راه اندازی فاز نخست بیمارستان حضرت امام علی(ع) در سال ۱۴۰۱، فعال سازی روند ساخت پروژه ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان درمان با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مرکز درمان بستر «بالاده» با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی، پایگاه سلامت «شیخ ابوتراب» با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و مرکز مشاوره بیماری های رفتاری با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مهمترین اقدامات عمرانی در حوزه سلامت شهرستان بوده است.

رئیس حوزه سلامت کازرون ادامه داد: بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی «مهرنجان» و خانه بهداشت روستای «گیخ» در سال ۱۴۰۱، بهره برداری از خانه سرایداری و پانسیون پزشک مرکز خدمات جامع سلامت روستایی «دریس» و پایگاه اورژانس خیر ساز جاده ای «انارستان» و پایگاه اورژانس شهری شماره دو، در دو سال گذشته نیز انجام شده است.

معینی اضافه کرد: یک دستگاه آمبولانس به ارزش ۳۰ میلیارد ریال از سوی نیکوکار عرصه سلامت به اورژانس پیش بیمارستانی اهدا و با خرید سه دستگاه موتور به ارزش سه میلیارد ریال به همت مسوولان حوزه سلامت استان، پایگاه موتورلانس اورژانس نیز به چرخه خدمت اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان اضافه شده است.

او راه اندازی مرکز نجات فرزندان سقط با عنوان «نفس» و مرکز سلامت روانی اجتماعی(سراج) با هدف بررسی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آغاز ساخت خانه بهداشت روستاهای «خسروآباد» و «مهرنجان» و بهره برداری از پروژه همراه سرای بیمار در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) را از دیگر خدمات اضافه شده به حوزه سلامت کازرون در دولت مردمی، برشمرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کازرون اضافه کرد: غربالگری ۷۴ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال شهرستان در پویش ملی سلامت و شناسایی هزار و ۳۰ بیمار دیابتی و هزار و ۶۵۵ بیمار مبتلا به فشارخون بالا، رسیدگی و پاسخگویی به دو هزار و ۹۵ مورد شکایات بهداشتی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجام هفده هزار و ۵۴۴ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در قالب اجرای طرح تشدید کنترل مراکز عرضه مواد غذایی در ساعت های غیر اداری و ایام تعطیل، انجام چهار هزار و ۸۷۲ مورد آزمایش های میکروبی، ۳۶۰ مورد آزمایش های شیمیایی و ۱۶۸ هزار و ۲۰۰ مورد کلرسنجی از منابع و شبکه های تامین آب شرب نقاط شهری و روستایی، از مهمترین فعالیت کارشناسان بهداشت در طول سه سال گذشته به شمار می رود.

معینی افزود: اجرای ماده ۱۳ قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و تعطیلی ۳۲ واحد صنفی متخلف، کشف و معدوم سازی بیش از سیزده هزار کیلوگرم انواع مواد غذایی غیر مجاز و تاریخ گذشته، تشکیل ۶۸۰ فقره پرونده و برخورد با متخلفان بهداشتی از طریق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۳۹ تعزیرات حکومتی و رسیدگی و پاسخ دهی به هزار و ۸۲۵ مورد استعلام رسیده از مراجع صدور پروانه کسب و سایر ادارات متولی، از عملکردهای واحد سلامت محیط شبکه بهداشت و درمان کازرون در دولت سیزدهم است.

رییس حوزه سلامت کازرون با اشاره به اضافه شدن بخش MRI بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) به چرخه خدمت شهرستان با مبلغی افزون بر ۶۰ میلیارد ریال از سوی نیکوکار کازرونی، از اتمام پروژه بخش شیمی درمانی این مرکز درمانی خبر داد و گفت: با راه اندازی این بخش، بیماران مبتلا به سرطان، از خدمات مورد نیاز شیمی درمانی در کازرون بهره مند خواهند شد.

معینی از مردم و کارکنان حوزه سلامت دعوت کرد با حضور پرشور خود در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب فردی اصلح و ادامه دهنده راه و منش شهید جمهور، مسیر روشنی را برای کشور به ویژه در حوزه سلامت باز کنند.

خبرنگار: الهه ضرغام

Print Friendly, PDF & Email
  • ×