» آرشیو » انعقاد تفاهمنامه شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس برای آموزش مهارتی شاغلان صنعتی
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:17401 | ۴ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۹

انعقاد تفاهمنامه شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس برای آموزش مهارتی شاغلان صنعتی

پرتو جنوب

توسعه و ترویج آموزش های مهارتی در واحدهای صنعتی عامل موثر در رشد تولید و پایداری اشتغال
با حضور معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای و رییس دانشگاه شیراز، تفاهم نامه همکاری بین شرکت شهرکهای صنعتی فارس و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان منعقد شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی فارس؛ در این تفاهم نامه که به امضای مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان فارس رسید بر فراهم شدن زمینه‌های ارتقاء آموزش‌های فنی و مهارتی در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان، تاکید شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس در این مراسم گفت: ارائه آموزش‌های مهارتی به واحدهای صنعتی از مهمترین محورهای سیاست‌های رشد تولید در بخش صنعت محسوب می‌شود.
سید مصطفی هاشمی افزود: اجرای دوره‌های آموزشی مهارتی برای شاغلان واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای استان و نیز حمایت‌های مالی شرکت شهرک‌های صنعتی از دوره های آموزشی مهارتی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه امسال برگزاری دوره های آموزشی برای بیش از ۳۵۰۰ فعال وشاغل صنعتی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان هدف گذاری شده است گفت:باتوجه به ظرفیت های موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، از این مزیت ها استفاده خواهد شد.


هاشمی مهمترین نیاز بخش صنعت را وجود نیروهای آموزش دیده مهارتی برشمرد وگفت:ارائه این آموزش ها که مبتنی بر نیاز صنایع است علاوه بر پایداری اشتغال ،سبب ارتقای بهره وری می شود.
وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی متخصص و توانمند از مولفه های اثرگذار بر رشد تولید است گفت:از تمام ظرفیت ها برای تسهیل آموزش به صنعتگران و تربیت نیروی ماهر استفاده می کنیم.
هاشمی با اشاره به نیاز سنجی آموزشی واحدهای صنعتی گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی کاربردی با استفاده از ظرفیت های اداره کل آموزش فنی وحرفه ای منجر به پویایی و رشد و توسعه صنعت می شود.

بیشتر بخوانید:

صدور پروانه بهره برداری پنجمین شهرک صنعتی غیر دولتی در استان فارس

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به تفاهم نامه های این شرکت با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت:در راستای تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه، از ظرفیت های مراکز دانشگاهی و پژوهشی استان نیز برای ارائه آموزش های تخصصی در بخش صنعت استفاده می شود.
هاشمی بر همکاری به منظور گسترش مراکز آموزشی جوار کارگاهی تاکید کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی مهارتی در واحد‌های صنعتی یکی از رویکردهای است که توسعه و گسترش خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به اینکه این شرکت در زمینه ارائه آموزش به شاغلان واحد‌های صنعتی پیشتاز است گفت:تاسیس و فعالیت نخستین مرکز ارتقای مهارت فنی و حرفه ای در سطح شهرک های صنعتی کشور، در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بیانگر اهمیت و توجه ویژه به موضوع آموزش های مهارتی در بخش صنعت است.
وی با بیان اینکه براساس این تفاهمنامه، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی متناسب با نیاز سنجی انجام شده برای شاغلان واحد‌های صنعتی انجام می شود گفت: بیش از ۸۰درصد از هزینه‌های این دوره ها از محل اعتبارات این شرکت و بصورت یارانه پرداخت می‌شود.
هاشمی با اشاره به وسعت استان فارس و وجود ۶۳ شهرک و ناحیه صنعتی در استان فارس با افزون بر ۳۴۵۰واحد تولیدی و اشتغال ۴۰هزارنفر شاغل در واحدهای صنعتی، گفت: متناسب با ظرفیت‌های موجود برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی برنامه ریزی و هدف گذاری شده است.
او خاطرنشان کرد: با اجرای این تفاهمنامـه، بستر مناسب آموزش مهارتی کوتاه مدت برای کارگران و فعالان واحدهای تولیدی و صنعتی فراهم می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×