» آرشیو » پیاده‌روی اربعین حسینی برای جاماندگان کربلا در کازرون برگزار می شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11075 | ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۲

پیاده‌روی اربعین حسینی برای جاماندگان کربلا در کازرون برگزار می شود

پرتو جنوب

سرهنگ پاسدار حسین حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کازرون اظهار داشت: همزمان با اقصی نقاط کشور و استان فارس، پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان کازرون برگزار خواهد شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه کازرون، حیاتی گفت: پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، روز چهارشنبه ۱۵شهریورماه با برنامه ریزی های انجام شده از ساعت۰۵:۰۰ صبح از مکان دو راه دریس به سمت امامزاده سید حسین(ع) کازرون برگزار می شود.
سرهنگ حیاتی تاکید کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، محل پارک خودروی عزیزان شرکت کننده در شروع محل پیاده روی با همکاری تالارهای نزدیک محل مراسم؛ تالار خلیج فارس و ایران زمین با گنجایش بیش از ۶هزار خودرو می باشد و زائرین پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتری پیاده روی، از حرم امامزاده سید حسین(ع) با وسیله نقلیه عمومی اتوبوس به محل پارک خودروهای خود پس از مراسم پیاده روی برمی گردند.
وی با اشاره به وضعیت جوی حاکم بر شهرستان کازرون و گرم بودن هوا در این ایام، گفت: با هدف حضور حداکثری و رعایت حال شهروندان، زمان آغاز پیاده‌روی ساعت۰۵:۰۰ صبح درنظر گرفته شده است.
فرمانده سپاه شهرستان کازرون ادامه داد: پیاده روی اربعین حسینی از مسیر نجف به کربلا، در واقع بزرگترین گردهمایی و تجمع مذهبی مسلمانان به ویژه شیعیان به عشق سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) می باشد که خداوند توفیق عنایت نموده در شهرستان کازرون برای سومین سال، با همکاری مردم به خصوص اهالی بخش مرکزی با محوریت ستاد اربعین شهرستان و حوزه مقاومت بسیج مزین به نام امام حسین(ع) و پایگاههای مقاومت بسیج، این مراسم بزرگ که بیش از ۵۰هزار نفر شرکت کننده دارد میزبانی می نماید.
وی خاطر نشان نمود: با هماهنگی‌های صورت گرفته، ۱۰۰موکب مردمی در طول مسیر ۱۵کیلومتری از زائرین در پیاده‌روی ارائه خدمات پذیرائی انجام خواهند نمود و همچنین گروه جهادی شهید همت روستای مهرنجان کازرون، طبخ بیش از ۵۵ هزار پرس غذا جهت پذیرائی از شرکت کنندگان و زائرین را بر عهده خواهد داشت.
سرهنگ حیاتی در انتها از عموم مردم شهرستان کازرون و خصوصا اهالی بخش مرکزی دعوت نمود که در این حرکت معنوی و آئینی حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) حضوری حداکثری و پررنگ داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×