» اجتماعی » جزئیات اعطای پاداش مصرف بهینه برق به مشترکان صنعتی
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:27285 | ۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۲

جزئیات اعطای پاداش مصرف بهینه برق به مشترکان صنعتی

پرتو جنوب

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت:‌ امسال برای عبور از پیک بار تابستان در کنار طرح‌های تشویقی برای مشترکان خانگی، تجاری و کشاورزی برای مشترکان صنعتی نیز مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است.
به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب؛ حمیدرضا کریمی فرد ضمن تقدیر از همراهی مشترکان صنعتی این استان در عبور موفق از پیک بار تابستان سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: سال گذشته ۲۴۶۳مشترک صنعتی با شرکت توزیع نیروی برق استان فارس همکاری و تعامل داشتند که نتیجه این همکاری، صرفه جویی ۶۳ مگاواتی برق را به دنبال داشت. وی با بیان اینکه‌ در استان فارس بیش از ۶ هزار مشترک صنعتی وجود دارد افزود: این گروه از مشترکان در حدود ۹ درصد برق مصرفی استان را به خود اختصاص داده اند.
کریمی فرد یادآور شد: در سال ۱۴۰۲ در قالب طرح‌های تشویقی بیش از ۲۶ میلیارد ریال پاداش به مشترکان صنعتی در حوزه تحت پوشش این شرکت پرداخت شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه در تابستان سال جاری برنامه مدیریت مصرف برای کلیه مشترکان صنعتی به صورت یک روز در هفته در نظر گرفته شده است، گفت: مشترکان داخل شهرک های صنعتی (کمتر از ۳۰ کیلو وات و کمتر از ۲ مگاوات کاهش حداقل ۹۰ درصد بار مصرفی از ساعت ۷ صبح روز اجرای برنامه الی ۷ صبح فردا) و مشترکان خارج از شهرک های صنعتی کمتر از۳۰ کیلو وات (حداقل ۲۰ درصد دیماند مصرفی در ساعات اوج مصرف) و مشترکان خارج از شهرک های صنعتی بیشتر از ۳۰ کیلو وات و کمتر از ۲ مگاوات (کاهش ۹۰ درصد بار مصرفی از ساعت ۷ صبح روز اجرای برنامه الی ۷ صبح فردا) و برای صنایع بزرگ داخل و خارج از شهرک صنعتی با دیماند ۲مگاوات و بالاتر باید کاهش ۳۵ درصدی بار مصرفی در ماه‌های خرداد و شهریور از ساعت ۸ الی ۲۴ و کاهش ۵۵درصدی بار مصرفی در ماه‌های تیر و مرداد در تمام ساعات شبانه روز را در برنامه خود قرار دهند.
وی یادآورشد: مشترکان واحدهای صنعتی علاوه بر طرح فوق، در صورت تمایل می توانند در سایر روزها نیز در طرح های دیگر از جمله کاهش بار برنامه ریزی شده در ساعات اوج بار شبکه (ساعات ۱۱ الی ۱۷) شرکت نمایند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، خاموش کردن ماشین آلات در زمان‌های استراحت پرسنل، تعویض شیفت‌های کاری در ساعات اوج مصرف برق به شیفت های شب (ساعت ۱۸الی ۲۳) و صبح (ساعت۲۴ الی ۱۰) و خاموش کردن برخی از دستگاه‌های پر مصرف در ساعت اوج مصرف را از جمله راهکارهای کاهش مصرف انرژی برق در صنایع عنوان کرد که می‌توان با به کارگیری آن ها تا حد زیادی در مصرف انرژی در بخش صنعت به ویژه در روز‌های اوج مصرف در تابستان صرفه جویی به عمل آورد.
کریمی فرد در ادامه سخنان خود به “پویش با انرژی”، اشاره کرد و بیان داشت:”پویش با انرژی”، پویشی همگانی در راستای اصلاح رفتار مصرف برق است که از ابتدای خرداد آغاز و تا پایان شهریور ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. وی هدف نهایی این پویش را کاهش حداقل ۱۵ درصدی مصرف برق در طول فصل گرم سال جاری عنوان کرد و افزود: مشترکان می‌توانند با فعالیت مستمر و کاهش بیش از ۱۵درصد، به اهدف طلایی پویش برسند و شانس برنده شدن در جوایز را افزایش دهند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآورشد: به مشارکت کنندگان در این پویش، به قید قرعه جوایز ارزشمندی از جمله ۳۰۰ خودرو و هزاران کمک هزینه خرید لوازم خانگی، برقی و الکترونیکی به قید قرعه اهدا و همچنین تخفیف در قبوض برق افراد دارای صرفه جویی به صورت قطعی تا سقف رایگان شدن قبض اعمال می شود.
کریمی فرد در خاتمه ابراز داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و لزوم رعایت مدیریت بهینه مصرف انرژی از کلیه مشترکان برق در استان تقاضا می شود با رعایت راهکارهای ساده اما موثر، صنعت برق را در تامین برق پایدار و گذر موفق از پیک بار تابستان یاری رسانند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×