» آرشیو » جمع‌آوری یک هزار و ۵۰۶ معتاد متجاهر و خرده فروش در شیراز
آرشیو - حوادث
کد خبر:13007 | ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۶

جمع‌آوری یک هزار و ۵۰۶ معتاد متجاهر و خرده فروش در شیراز

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با اجرای طرح آرامش در شهر، یک هزار و ۵۰۶ معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر در شهر شیراز جمع‌آوری و دستگیر شدند.
به گزارش پرتو جنوب، سردار رهام‌بخش حبیبی در گفت‌‌وگو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی، کاهش سرقت و در پاسخ به درخواست و مطالبات مردمی، طرح آرامش در شهر با موضوع جمع‌آوری و پاکسازی پاتوق معتادان متجاهر و کارتن خواب و همچنین دستگیری خرده‌فروشان با هماهنگی مرجع قضایی در شهرستان های تابعه استان و به ویژه شهر شیراز اجرایی شد.
وی گفت: در نتیجه اجرای این طرح طی یک هفته گذشته، ۵۳۷ معتاد متجاهر در شهر شیراز جمع آوری و تحویل مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ شده اند؛ همچنین در این بازده زمانی ۳۴۴ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه در اجرای طرح مذکور، ۶۰۰ نفر معتاد و ۲۵ نفر خرده فروش طی روز جاری (۹ مهر ماه) در شیراز جمع‌آوری و دستگیر شده اند، افزود: اجرای این طرح به صورت مستمر و در راستای مطالبات مردمی ادامه خواهد داشت.
سردار حبیبی با اشاره به اینکه در سال جاری ۴۸ باند مواد مخدر در استان فارس منهدم و ۲۲ تن انواع مواد مخدر نیز کشف شده است، عنوان داشت: رفع دغدغه های مردم در راستای حفظ و ارتقاء نظم و امنیت در دستور کار پلیس است و از شهروندان درخواست می‌شود گزارش‌های خود را در زمینه خرید و فروش مواد مخدر و تجمع معتادان متجاهر را به پلیس اعلام تا نسبت به پاکسازی و جمع‌آوری آنان اقدام شود.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه پلیس در راستای جمع آوری معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان به صورت ویژه پای کار است، گفت: همه دستگاه ها و نهادهایی که در این خصوص مسئولیت دارند، باید به صورت ویژه نسبت به این موضوع اقدامات خود را انجام دهند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×