» آرشیو » مشترکین گاز طبیعی در برابر حوادث ناشی از گاز در سال ۱۴۰۲ بیمه شدند
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:15139 | ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۴

مشترکین گاز طبیعی در برابر حوادث ناشی از گاز در سال ۱۴۰۲ بیمه شدند

پرتو جنوب

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس گفت: مشترکین گاز طبیعی در برابر حوادث ناشی از گاز در سال ۱۴۰۲ بیمه شدند.

بر اساس قرارداد جدید شرکت ملی گاز ایران با شرکت بیمه سرمد و در ادامه طرح بیمه مشترکین گازطبیعی، تمامی مشترکین خانگی- تجاری در کشور، در برابر حوادث بیمه شدند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، علی اکبر میدانشاهی، مدیر عامل شرکت گاز استان فارس با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به مندرجات این قرارداد، حق بیمه به ازای هر واحد مسکونی مشترکین شهری، ماهیانه ۳۰۰۰ ریال و هر واحد مسکونی مشترکین روستایی ماهیانه ۱۵۰۰ ریال بر مبنای قانون بودجه عنوان شده که این مبلغ از طریق قبوض گاز مشترکین محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس، هر واحد مشترک تجاری شهری نیز ماهیانه ۲۰۰۰۰ ریال و هر واحد مشترک تجاری روستایی هم، ماهیانه ۱۰۰۰۰ ریال محاسبه می‌شود.

میدانشاهی در ادامه، افزود: بر این اساس، پرداخت غرامت فوت برای هر نفر در هر حادثه (مشترکین خانگی و تجاری اعم از شهری و روستایی)، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و همچنین پرداخت غرامت نقص عضو و از کارافتادگی دائم و جبران هزینه‌های پزشکی برای هر نفر در هر حادثه (مشترکین خانگی و تجاری اعم از شهری و روستایی) حداکثر تا مبلغ ۴ میلیارد ریال است.

مدیر عامل شرکت گاز استان گفت: شرکت بیمه سرمد به عنوان بیمه‌گر، پس از اعلام حادثه و بررسی کارشناسی، اقدام به پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌کند که در خسارت‌های فوت، مبلغ غرامت در وجه وراث قانونی متوفی بر اساس برگه انحصار وراثت پرداخت خواهد شد؛ همچنین در خسارت‌های پزشکی و نقص عضو، مبلغ غرامت در وجه مصدوم و یا سرپرست قانونی وی بر اساس اسناد و مدارک مثبته پرداخت خواهد شد.

میدان شاهی در همین ارتباط همکاری و توجه بیشتر عموم مردم شریف و عزیز استان را خواستار شد و اظهار امیدواری کرد : تا با رعایت موارد ایمنی گاز شاهد بروز حوادث ناشی از آن نباشیم.

وی همچنین با تأکید بر این نکته که همواره تلاش می کنیم تا با فرهنگ سازی در جامعه خسارات ناشی از حوادث گاز طبیعی را کاهش دهیم، تصریح کرد: اجرای طرح بیمه عمومی مشترکین خانگی گاز طبیعی، گامی مهم در راستای ایجاد رفاه و امنیت روانی مشترکین بوده و در صورت بروز حادثه می تواند بخشی از هزینه ها را جبران کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خاطر نشان کرد: جزئیات اطلاعات بیمه مشترکین اعم از حق بیمه، شرایط، میزان غرامت، نحوه استفاده و… در بخش اطلاعات بیمه مندرج در ماژول راهنمای مشترکین، سایت شرکت گاز استان به آدرس: www.nigc-fars.ir در قسمت قوانین و مقررات قابل رویت می باشد.

وی در خاتمه یادآور شد: شماره تماس ۱۹۴ واحد امداد مکانیزه حوادث و اتفاقات گاز به صورت شبانه روزی آماده امدادرسانی در زمان وقوع حوادث، به مشترکین می باشد. ناشی از گاز بیمه شدند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×