» آرشیو » تا امروز خودروی دست دوم وارد کشور نشده؛ پول نپردازید!
آرشیو - اجتماعی - بازار
کد خبر:18151 | ۱۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۷

تا امروز خودروی دست دوم وارد کشور نشده؛ پول نپردازید!

پرتو جنوب

رئیس پلیس راهور فراجا در خصوص ترفند کلاهبرداران مجازی مبنی بر فروش خودرو‌های دست دوم خارجی هشدار داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری فارس؛ سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور فراجا در خصوص واردات خودرو‌های دست دوم گفت: از موضوعاتی که امروز گزارشات زیادی در خصوص آن داریم بحث پیش فروش خودرو‌های دست دوم خارجی است.

او تصریح کرد: هنوز آیین نامه اجرایی در خصوص خودرو‌های دست دوم خارجی در دولت محترم نهایی نشده است؛ اگر چه جلسات زیادی گذاشته شده، ولی هنوز موارد نهایی نشده و با توجه به آنکه آیین نامه نهایی نیست حجم موتور، شرایط قیمت و عوارض گمرکی مشخص نشده است؛ حتی در خصوص منشأ ارز که باید خارجی باشد و در دستورالعمل مشخص شده نیز ابلاغی صورت نگرفته است.

بیشتر بخوانید:

کاهش توقف زمان تبدیل گواهینامه رانندگی/ وضعیت گواهینامه دو زبانه

رئیس پلیس راهور فراجا افزود: دوستان گزارشاتی ارائه دادند مبنی بر اینکه در فضای مجازی همچون اینستاگرام و تلگرام برخی افراد قصد سوء استفاده داشته و با کلاهبرداری پیش فروش می‌کنند؛ مثلاً فیلمی را در امارات می‌گیرند که قیمت این ماشین اینقدر است؛ اگر این ماشین را می‌خواهید به فلان جا مراجعه کنید و آن‌قدر دلار یا ریال بدهید.

سردار هادیان فر به شهروندان توصیه کرد که این اقدامات را انجام ندهند چرا که هنوز دستورالعمل اجرایی صادر نشده و هیچ کدام اجازه واردات ندارند و باید گفت تا امروز حتی یک دستگاه خودروی دست دوم نیز وارد کشور نشده است.

رئیس پلیس راهور فراجا بیان کرد: متقاضیان خرید خودرو باید هوشیارتر عمل کرده و تا از طریق دولت یا پلیس راهور به صورت رسمی در این خصوص صحبت نشده و موانع برطرف نشده است به کسی پول پرداخت نکنند تا فردا دچار مشکل نشوند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×