» آرشیو » دستگیری سارق و کشف ۲۲ دستگاه خودرو مسروقه در شیراز
آرشیو - حوادث
کد خبر:7660 | ۲۵ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۱۲

دستگیری سارق و کشف ۲۲ دستگاه خودرو مسروقه در شیراز

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری سارق حرفه‌ای و کشف ۲۲ دستگاه خودرو سرقتی در شیراز خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رهام‌بخش حبیبی، در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو در سطح شهر شیراز، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان شعبه مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی بیان داشت: کارآگاهان شعبه مبارزه با سرقت با بررسی صحنه وقوع جرم و اقدامات فنی و پلیسی و تلاش‌های شبانه روزی در این خصوص یک نفر متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه مشخص شد متهم به صورت شبانه با شکستن قفل درب پارکینگ وارد ساختمان‌ها شده و خودروها را سرقت و سپس آنها را در شهرستان‌های اطراف به فروش می‌رسانده است.
سردار حبیبی اظهار داشت: متهم در بازجویی‌های فنی و تخصصی کارآگاهان به ۲۲ فقره سرقت خودر وانت نیسان، وانت پیکان، پژو ۴۰۵، پژو پارس و زانتیا به ارزش ۸۰ میلیارد ریال در شهرهای شیراز، تهران و کرج اعتراف کرد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی ۱۱ نفر مالخر که سارق اموال مسروقه را به آنها فروخته بود نیز در شهرستان‌های اطراف شیراز شناسایی و در چندین عملیات منسجم و ضربتی همه آنها دستگیر و هر ۲۲ دستگاه خودرو مسروقه از آنها کشف شد.
وی با بیان اینکه متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند، از شهروندان خواست؛ پارکینگ منزل خود را به دوربین مداربسته و سیستم ضد سرقت مجهز نموده و برای خودرو خود از سوئیج مخفی، قفل پدال، قفل فرمان و دستگاه‌های جی‌پی‌اس پیشرفته استفاده نمائید تا مورد دستبرد سارقان قرار نگیرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×