» اجتماعی » دریافت زیرمیزی پزشکان تخلف است
اجتماعی
کد خبر:25975 | ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۱۵

دریافت زیرمیزی پزشکان تخلف است

پرتو جنوب

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: پزشکان حق گرفتن زیرمیزی ندارند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سعید کریمی گفت: همه پزشکان موظف به رعایت تعرفه‌های تعیین شده هستند و افراد خارج از صندوق بیمارستانی پولی پرداخت نکنند و در صورت پرداخت پول به پزشکی رسید بگیرند و در صورت ثابت شدن ۱۰ برابر پولی که پزشک از بیمار گرفته باید پس داده شود و بدون رسید نمی‌توان به تخلفات رسیدگی کرد.

وی با بیان اینکه عقب ماندگی‌های تعرفه پزشکی توسط دولت مردمی در سه سال گذشته در مسیر حفظ نخبگان و افزایش انگیزه‌های کاری آنها جبران شد، اظهار داشت: دستمزد پزشک جزء حرفه‌ای خدمات پزشکی بوده و در ۱۲ سال به اندازه ۲ برابر هم رشد نکرده بوده در حالیکه با مساعدت شهید رئیسی حداقل حقوق پزشکان از سال ۹۰ تا سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۰ برابر افزایش یافت.

کریمی تاکید کرد: دریافت پولی اضافه از سوی پزشکان برای انجام اعمال جراحی جرم است و بیماران در صورت پرداخت پول به آنها باید رسید داشته باشند تا به تخلفات دریافت زیرمیزی رسیدگی شود.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: رعایت مصوبات دولت در خصوص تعرفه‌های پزشکی تعیین شده از سوی پزشکان الزامی بوده و هرگونه تعرفه و رشد اجزای تعرفه خارج از مصوبات دولت فاقد وجاهت قانونی است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×