» اجتماعی » دریافت پول هنگام ثبت‌نام صرفا برای کتاب، بیمه و فرم مدرسه مجاز است
اجتماعی
کد خبر:24329 | ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۱۶

دریافت پول هنگام ثبت‌نام صرفا برای کتاب، بیمه و فرم مدرسه مجاز است

پرتو جنوب

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه دریافت هزینه در موقع ثبت‌نام از والدین دانش‌آموزان خلاف مقررات است گفت: مبالغ دریافتی از سوی مدرسه برای بیمه، کتاب و هزینه لباس هنرستانی‌ها تعریف شده است لذا اخذ بیشتر پول از سوی مدرسه، قطعا از سوی تیم بازرسی آموزش و پرورش پیگیری می‌شود.

به گزارش پرتو جنوب، سید مجتبی هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با توجه به قاعده‌گذاری وزارت آموزش‌وپرورش در امر ثبت‌نام و آنچه در قانون اساسی وجود دارد، هیچ مبلغ غیرمجازی هنگام ثبت نام نباید از اولیاء دریافت شود گفت: علت این کار حمایت از جریان ثبت‌نام دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه اگر این اتفاق بیفتد بخشی از جامعه از شرایط تحصیل باز می مانند، افزود: این کار ضررهای هنگفتی برای کشور به همراه خواهد داشت.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه این دغدغه، به صورت روشن و واضح و به صورت سیاست کلان وزارت آموزش اعلام شده ادامه داد: بحث پرداخت مجاز کاملا تعریف شده است که بر اساس آن مبلغ بیمه فعلا طبق رقم سال گذشته، مبلغ کتاب‌های درسی و مبلغی که در هنرستان‌ها برای لباس درس هنرآموزان اخذ می‌شود، مجاز است البته هنرجویی که از سال گذشته لباس دارد، دیگر لزومی به تهیه لباس جدید ندارد.

هاشمی با بیان اینکه سایر مبالغ طی سال تحصیلی در صورت صلاحدید توسط اولیاء به مدرسه کمک می شود افزود: این کار در قالب کار انجمن اولیاء و مربیان و ایجاد فضای روشن با مدیریت اولیه اتفاق خواهد افتاد، اگر خلاف این انجام شود طبیعتا در سطح کشور با نظارتهای انجام شده، بررسی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه اگر والدی در معرض این مسئله قرار گرفت، می‌تواند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش و بخش شکایات مسئله را مطرح کند اظهار کرد: طبیعتا بررسی انجام و در حوزه نظارت همگانی نیز QRکدهایی در سطح مدارس نصب می‌شود که اولیاء می توانند اطلاع رسانی کنند و بدون آنکه نامشان مشخص شود، مسئله بررسی و قطعا رضایت اولیاء جلب خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×