» آرشیو » دستگیری دو گروه از شکارچیان شب در کازرون با ۲۰ فرد پرنده وحشی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:18598 | ۱۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۸

دستگیری دو گروه از شکارچیان شب در کازرون با ۲۰ فرد پرنده وحشی

پرتو جنوب

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون از دستگیری دو گروه از شکارچیان در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: در تاریکی شب گروه اول با ۷ فرد تیهو در کوهسرخ کازرون و گروه دوم با ۱۳ فرد تیهو در بخش خشت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، آرمان بیرامی با تشریح جزییات این عملیات اظهار داشت: موضوع دستگیری این افراد با صورتجلسه و تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال گردید.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون در ادامه با بیان اینکه اعضای یگان حفاظت این شهرستان در دو عملیات جداگانه در ساعت یک بامداد و گروه دوم ساعت ۴ بامداد شکارچیان را به دام انداختند افزود: چشمان بیدار یگان حفاظت در عرصه های تحت مدیریت حفاظت این شهرستان خواب ندارند و همواره در تلاشی شبانه روزی برای حفظ محیط زیست می کوشند.
بیرامی با قدرانی از تلا شهای انجام شده افزود: محیط زیست میراثی از گذشتگان نیست که با زیاده خواهی مورد تهاجم قرار گیرد بلکه امانتی است از آیندگان که باید برای حفظ آن بیشتر تلاش کنیم.

بیشتر بخوانید:

کاشت گیاه دارویی رزماری در شهرستان کازرون

این مسوول با اشاره به اینکه شکار پرندگان تیهو روایت دردناک شکار جانوران تشنه در کنار چشمه های آب است افزود:و حکایت شکارچی هایی که با شکار ناجوانمردانه پرندگان، نوازنده سمفونی مرگ موجودات تشنه می شوند، حیات وحش این شهرستان را تهدید می کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون خاطرنشان کرد: حیات وحش شهرستان کازرون در سایه طعمه بی رویه و بی رحمانه شکارچیان در معرض تهدید قرار گرفته و دیرزمانی است که شکارچی ها با پنهان شدن در گوشه ای، پرندگانی را که برای خوردن آب به چشمه می آیند ناجوانمردانه و بی رحمانه شکار می کنند.
بیرامی خواستار برخورد قاطع با شکارچیان شد و گفت: در حال حاضر پرندگان در مناطق تحت مدیریت این شهرستان با نشستن بر لب چشمه بدون نوشیدن قطره ای آب در دام شکارچیان می افتند و این موضوع سبب شده، نسل برخی از پرندگان با خطر تهدید و انقراض روبرو شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×