» سیاسی » رآکتور هسته‌ای شیراز با هدف کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی احداث می‌شود
سیاسی
کد خبر:24555 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۱۴

رآکتور هسته‌ای شیراز با هدف کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی احداث می‌شود

پرتو جنوب

رئیس سازمان انرژی اتمی از تأسیس رآکتور هسته‌ای جدید در شیراز خبر داد و گفت: این اقدام در جهت توسعه علوم و فنون هسته‌ای و کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی انجام می‌شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد اسلامی در خصوص احداث رآکتور جدید هسته‌ای در شیراز، گفت: این اقدام و برنامه مشترک در جهت توسعه علوم و فنون هسته‌ای و کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی انجام می‌شود، شیراز یکی از مکان‌های مورد نظر در جهت نیل به این هدف است و در حال حاضر در حال تهیه زمین و طراحی هستیم تا بتوان کار را شروع کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه در خصوص برگزاری کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای اخیر در شهر اصفهان نیز افزود: کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای با شرکت ۲۲ کشور برای اولین بار در تهران برگزار شد. سطح مقالات و ارائه‌ها در تراز بالایی قرار داشت و حدود ۱۰۰ سخنران خارجی و ۱۰۰ سخنران داخلی در این اجلاس شرکت داشتند.

اسلامی همچنین از برگزاری این کنفرانس به صورت دوسالانه خبر داد و اظهار کرد: این کنفرانس تنها جایی است که علوم و فنون هسته‌ای خارج از زنجیره انحصاری نظام استکباری شکل می‌گیرد و به فعالیت خواهد پرداخت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×