» آرشیو » مسئول بسیج رسانه فارس: استان فارس در تدوین نقشه مهندسی فرهنگی پیشگام است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1486 | ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۲

مسئول بسیج رسانه فارس: استان فارس در تدوین نقشه مهندسی فرهنگی پیشگام است

پرتو جنوب

اعضای شورای بسیج رسانه استان فارس با حضور مسئولین کانون ها و برخی از اندیشمندان حوزه رسانه و مسائل اجتماعی با آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس دیدار نمودند.
به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، هادی رضایی مسئول سازمان بسیج رسانه فارس در این دیدار، پوشش رسانه ای و تبیین مواضع نظام را مورد توجه قرار داد و گفت: در موضوع پوشش رسانه ای مواضع نظام که برخی از آن ها از زبان ائمه جمعه مطرح می شود گاها به طرز صحیح منتقل نمی شود و در یک فضا هایی قرار می گیرد که در مواجهه با کار رسانه ای دشمن برتری پیدا نمی کند بنابراین در تبیین کلام نمی توانیم آنچه که از دل و زبان جاری می شود به افکار عمومی هدایت کنیم.
رضایی با بیان اینکه نیازمند تبیین مسائل روز برای اصحاب رسانه هستیم، از نماینده ولی فقیه در استان خواستار جلسات هم اندیشی با خبرنگاران و اصحاب رسانه شد تا مطالب مورد نیاز مورد بحث قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه در اذهان اصحاب رسانه استان دسترسی به مسئولین سخت بوده و برای مباحثه مستقیم این فضا دیده نشده است، خاطرنشان کرد: اگر در ذهن اصحاب رسانه شبهه ای ایجاد شود، فرصت رفع این شبهه از مسئولین مرتبط وجود ندارد بنابراین باید چاره ای برای رفع این مشکل پیدا نمود.
مسئول بسیج رسانه فارس ادامه داد: شاهد عملکرد گزینشی نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری هستیم و در بخشی از فرمایشات ایشان در حرم مطهر مبحث تحول مطرح شد بنابراین باید وظیفه نهاد های حکومتی در قبال تحول احصا شود. رهبر معظم انقلاب در سخنان خود بر درمیان گذاشتن مباحث مهم توسط مسئولین با افکار عمومی تاکید دارند که در این مورد ضعف مدیران نمایان است.
وی تدوین نقشه مهندسی فرهنگی فارس را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: در بحران های فرهنگی نظیر عفاف و حجاب به این نقشه رجوع نمی شود که دلیل آن را می توان عدم نظر خواهی از افکار عمومی و برخی از نخبگان دانست چرا که در اجرا نیز با مقاومت مسئولین و مدیران روبرو هستیم.
رضایی با اشاره به اینکه استان فارس در تدوین نقشه مهندسی فرهنگی پیشگام است، تاکید کرد: در صورت نهادینه شدن این نقشه در ادارات در مواقع حساس اعمال سلیقه ها صورت نمی گیرفت بنابراین رسانه ها آماده مطالبه گری برای اجرای این نقشه هستند.

 

خبرنگار: الهام ضرغام

 

Print Friendly, PDF & Email
  • ×