» آرشیو » رقابت نجاتگران هلال احمر فارس در المپیاد تخصصی امداد و نجات
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:20000 | ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۵

رقابت نجاتگران هلال احمر فارس در المپیاد تخصصی امداد و نجات

پرتو جنوب

نجاتگران تخصصی هلال احمر فارس در یک المپیاد سخت و سنگین امدادی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ معاون امداد و نجات این جمعیت گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی المپیاد تخصصی امداد و نجات هلال احمر فارس با حضور ۴۸ نفر از نجاتگران تخصصی برادر برگزار شد.

مهدی خوبیار با اشاره به اینکه این مسابقات در رشته های تخصصی جستجو و نجات در جاده، آوار، سیلاب، کوهستان، اسکان اضطراری و پیش بیمارستانی برگزار گردیده است، عنوان کرد: نجاتگران هلال احمر فارس پس از شرکت در تمامی شاخه های تخصصی یاد شده مورد ارزیابی قرار گرفته و در پایان ۱۰ نفر از آنها که بیشترین امتیاز را کسب نموده به مرحله کشوری این المپیاد راه یافتند.

وی افزود: طراحی اردوگاه ،احیای قلبی ریوی ،بانداژ ، پانسمان ،خروج ایمن مصدوم از خودرو ،کار با تجهیزات تخصصی آمبولانس و خودرو نجات، شمعک گذاری آوار، حمل مصدوم، ابزار شناسی، صعود، فرود و تعویض ابزار و راه اندازی قایق های نجات از جمله مواردی بود که نجاتگران در آن با یکدیگر به رقابت پرداختند.

معاون امداد و نجات هلال احمر فارس سنجش توان فردی نیروهای عملیاتی هلال احمر، ایجاد تحرک، پویایی و مشارکت در رقابت های سازنده، افزایش مهارت های امداد و نجات فردی نجاتگران و ارتقای برنامه های آموزشی تخصصی امداد و نجات را از مهمترین اهداف اجرای این دوره از المپیاد دانست.

خوبیار تصریح کرد: المپیاد تخصصی امداد و نجات ویژه برادران در روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه به میزبانی شهرستان مرودشت برگزار گردید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×