» سیاسی » رهبر انقلاب در حرم امام راحل: در رقابت‌های انتخابات اخلاق حاکم باشد
سیاسی
کد خبر:25876 | ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۶

رهبر انقلاب در حرم امام راحل: در رقابت‌های انتخابات اخلاق حاکم باشد

پرتو جنوب

رهبر انقلاب فرمودند: حماسه انتخابات مکمل حماسه بدرقه شهیدان است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حضرت آیت‌الله خامنه ای در سی‌وپنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند: امروز درباره دو مسأله «فلسطین» و «حادثه شهادت رئیس‌جمهور و پیامد‌های آن» از زاویه نگاه امام خمینی صحبت خواهم کرد.

رهبر انقلاب گفتند: امروز میخواهم از زاویه دید امام بزرگوار، به دو موضوع مهمی که از فاصله خرداد گذشته تا امروز اتفاق افتاده است، کلماتی عرض کنم. یکی مساله فلسطین است که امروز مساله اول دنیاست و با یک حمله عظیم مردمی آغاز شد و دنباله‌های آن تا امروز چشم دنیا را متوجه خود کرده است و آن را به مساله اول دنیا تبدیل کرده است.

ایشان ادامه دادند: یکی هم حادثه‌ی تلخ فقدان رئیس‌جمهور عزیز و مغتنم ماست که آن هم حادثه بزرگی است؛ پیامد‌هایی دارد؛ هم در دایره‌ی داخلی کشور و هم در عرصه جهانی؛ شهادت رئیس‌جمهورمان و همراهانشان که یکی از مسائل مهم تاریخ انقلاب محسوب میشود.

حضرت آیت‌الله خامنه ای گفتند: سپس درباره مساله انتخابات و این وظیفه ملی و عمومی که در زمینه انتخابات داریم چندکلمه‌ای عرض خواهم کرد.

رهبر انقلاب فرمودند: طوفان‌الاقصی رژیم اشغالگر قدس را در یک مسیری قرار داد که انتهای آن چیزی جز اضمحلال و نابودی او نیست. طوفان ۱۵ مهر، توطئه‌ی بزرگ بین‌المللی برای منطقه غرب آسیا را از بین برد. این معجزه طوفان‌الاقصى است. رژیم‌ اشغالگر قدس دارد تمام می‌شود، مردم دنیا دارند می‌بینند.

ایشان گفتند: مسئله فلسطین مسئله اول دنیا شده است؛ در دانشگاه‌های آمریکا به نفع فلسطین شعار می‌دهند. یک مورخ اسرائیلی می‌گوید اشغالگر قدس نفس‌های آخر خود را می‌کشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهار کردند: تحلیل‌گران غربی معتقدند در عملیات طوفان‌الاقصی اشغالگر قدس از گروه مقاومت شکست سختی خورده است. طوفان‌الاقصی درست در وقت خود اتفاق افتاد.

رهبر انقلاب در ادامه سخنرانی خود اظهار کردند: بعد از فقدان رئیس جمهور عزیز همه جریان‌ها از خدمات او حرف میزنند؛ دلم برای رئیسی سوخت، در زمان حیات او یک کلمه حاضر نبودند از این حرفها بزنند.

ایشان گفتند: رئیس‌جمهور به کسانی که به خود او بدی کرده بودند با کرامت برخورد میکرد؛ به لبخند دشمن اعتماد نمی‌کرد. رئیس جمهور عزیز و پرکار و همراهان ایشان افراد شایسته و مومنی بودند. درباره رئیس جمهور عزیز ما، همه اعتراف کردند مرد کار و خدمت و صفا و صداقت بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهار کردند: اجتماعات مردم نشان داد ملت ایران پرانگیزه و خسته نشو است و دلبستگی عاطفی به مسئولانشان دارد. این اجتماعات مردم ایران در معادلات منطقه اثر خواهد گذاشت.

رهبر انقلاب گفتند: کشور علی‌رغم از دست دادن رئیس جمهور توانست آرامش و امنیت خود را به طور کامل حفظ کند.

رهبر انقلاب در حرم مطهر امام خمینی گفتند: ملت ایران احتیاج دارد به یک به رئیس‌جمهور فعال، پرکار، آگاه، معتقد به مبانی انقلاب. در رقابت‌های انتخاباتی بین نامزد‌ها اخلاق حاکم باشد. لجن پراکنی کردن به آبروی ملی لطمه میزند. ان‌شاءالله یک رئیس‌جمهور شایسته برای ملت ایران تعیین خواهد شد.

ایشان فرمودند: انتخابات پیش روی ما، یک پدیده پر دستاورد است؛ اگر ان شاءالله با خوبی و شکوه و عظمت برگزار بشود، یک دستاورد بزرگ برای ملت ایران است. بعد از این حادثه تلخ، مردم جمع بشوند، با آرای بالا، مسئول بعدی را انتخاب کنند، این در دنیا انعکاسش انعکاس فوق العاده‌ای است؛ لذا این انتخابات بسیار مهم است. این حماسه انتخابات، مکملحماسه‌ی بدرقه‌ی شهیدان است. این کار، مکمل کاری است که قبلاً کردید در بدرقه‌ی شهیدان.

حضرت آیت‌الله خامنه ای تاکید کردند: ملت ایران برای اینکه بتواند در معادلات پیچیده‌ی بین‌المللی منافع خودش را حفظ کند و عمق راهبرد ی خودش را تثبیت کند و ظرفیت‌ها و استعداد‌های طبیعی و انسانی خودش را به مرحله بروز و ظهور برساند و کام مردم را شیرین کند و همچنین بتواند حفره‌ها و رخنه‌های اقتصادی و فرهنگی را پر کند احتیاج دارد به یک به رئیس‌جمهور فعال، پرکار، آگاه، معتقد به مبانی انقلاب.

رهبر انقلاب گفتند: در این حرکت عظیمی که انجام میگیرد در رقابت‌های پیش روی انتخابات، بین نامزد‌ها اخلاق حاکم باشد. بدگویی کردن، تهمت زدن، لجن پراکنی کردن کمکی به پیشرفت کار‌ها نمیکند به آبروی ملی هم لطمه میزند.

ایشان ادامه دادند: صحنه انتخابات صحنه عزت و حماسه است، صحنه رقابت برای خدمت است، صحنه کش و واکش برای به دست آوردن قدرت نیست. برادرانی که وارد میدان مبارزه و رقابت انتخاباتی میشوند، این را به عنوان یک وظیفه بدانند. آنها به وظیفه‌شان عمل کنند، خدای متعال هم دل‌های مردم را ان‌شاءالله هدایت خواهد کرد به بهترین گزینه، ان‌شاءالله یک رئیس‌جمهور شایسته برای ملت ایران تعیین خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×