» دانش و سلامت » سال گذشته بالغ بر ۱۵۰۰ عمل جراحی پیوند در شیراز انجام شد
دانش و سلامت - شهرستان
کد خبر:24729 | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۰۵

سال گذشته بالغ بر ۱۵۰۰ عمل جراحی پیوند در شیراز انجام شد

پرتو جنوب

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن گرامیداشت روز ملی اهدای عضو، بر گسترش هرچه بیشتر آگاهی جامعه نسبت به این اقدام خداپسندانه تاکید کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از  روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» از خانواده های ایثارگر و فداکار اهداکننده عضو، تیم فراهم آوری اعضا، متخصصان و کادر درمانی مراکز درمانی و تمامی افرادی که به هر نحوی موجب ترویج فرهنگ کارخداپسندانه اهدای عضو می شوند، قدردانی کرد.
او افزود: در سال گذشته بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ عمل پیوند اعضا در شیراز انجام شده که این مرهون تلاش کادر درمان، شامل اساتید و پزشکان، پرستاران و کارکنان بخش های پیوند است.
دکتر شریفی اضافه کرد: استان فارس مفتخر است که به پشتوانه تلاش های بی فقه تیم فراهم آوری اعضا و همت متخصصان و کادر درمانی مراکز درمانی و همراهی مسوولان و همدلی مردم به عنوان یکی از استان های برتر در زمینه اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی و انجام پیوند اعضا مطرح شود.
او ادامه داد: بیست و پنجم تا سی و یکم اردیبهشت به عنوان هفته ملی اهدای عضو نامگذاری شده است که نشان از روحیه ایثارگرانه و مهربان افرادی است که با این تصمیم خود، تولدی دوباره به افراد نیازمند می بخشند.
معاون درمان دانشگاه ابراز امیدواری کرد تا با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی مناسب، شاهد این باشیم که دغدغه های بیماران در انتظار پیوند عضو با فداکاری و اقدام خداپسندانه خانواده‌های بیماران مرگ مغزی برطرف شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×