» آرشیو » رایزنی تیم اقتصادی مدیریت شهری شیراز و هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14656 | ۳۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۲

رایزنی تیم اقتصادی مدیریت شهری شیراز و هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای

پرتو جنوب

در رایزنی تیم اقتصادی مدیریت شهری شیراز و هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای مطرح شد؛

از دعوت سرمایه‌گذار خارجی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری تا چابکی شهرداری شیراز برای ایجاد فضاهای جدید شهری

در ادامه‌ رایزنی‌های تیم اقتصادی شهرداری شیراز با هیئت سرمایه‌گذاری کشور ترکیه، بر تقویت زیرساخت‌های گردشگری و چابکی شهرداری این کلان‌شهر در پیشبرد امور و ایجاد فضاهای جدید شهری تأکید شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، در ادامه‌ رایزنی‌های تیم اقتصادی شهرداری شیراز با هیئت سرمایه‌گذاری کشور ترکیه، جلسات فشرده‌ای با حضور رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر، معاون مالی و اقتصادی شهردار ی و رئیس و کارشناسان سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی و هیئت ترکیه‌ای برگزار شد.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: طی دو سال گذشته، رویکرد شورای اسلامی شهر به‌عنوان یک نهاد نظارتی، همراهی، همدلی و پشتیبانی از مجموعه شهرداری شیراز در پیشبرد اهداف سرمایه‌گذاری بوده است و امروز شاهد به بار نشستن این همدلی هستیم.

علیرضا اسکندری اظهار کرد: امضای تفاهم‌نامه احداث مجموعه تفریحی-گردشگری باغ پرندگان و شهر برفی در شیراز، نتیجه یک سال تلاش و پی‌گیری‌های مجدانه مجموعه شهرداری برای جذب سرمایه‌گذار خارجی، جلب اعتماد و رضایت آنها و انجام فرآیندهای کاری به کوتاه‌ترین شکل، در سریع‌ترین زمان و با بیشترین همکاری بوده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز اظهار کرد: این کلان‌شهر نسبت به دیگر شهرهای کشور، ظرفیت گسترده‌ای برای اجرای پروژه‌های بزرگ و شاخص دارد.

حمیدرضا اسماعیلی گفت: اجرای پروژه‌های گردشگری از طریق مشارکت با سرمایه‌گذار از جمله شهر برفی، علاوه بر تأمین مطالبات شهروندان، می‌تواند زمینه را برای حضور حداکثری گردشگران در شیراز، به‌ویژه از شهرها و استان‌های جنوبی کشور فراهم کند که خود، حرکتی جدی در راستای رونق اقتصادی و تحقق توسعه پایدار شهر است.

او بیان کرد: مجموعه مدیریت شهری شیراز، طی دو سال گذشته عزم خود را در جهت جذب سرمایه‌گذار و رضایت خاطر آنها در فرآیند سرمایه‌گذاری جزم کرده است که ساخت پروژه آکواریوم شیراز با مشارکت هیأت سرمایه‌گذاری کشور ترکیه و حضور مجدد آنها و تمایل برای مشارکت دوباره با شهرداری شیراز و اجرای سه پروژه‌ سرمایه‌گذاری دیگر، بیانگر موفقیت تلاش‌های مدیریت شهری است.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز گفت: ایجاد فضاهای جدید گردشگری و تقویت زیرساخت‌های شهر برای تأمین نیازهای شهروندان شیرازی و همچنین افزایش حضور گردشگران در شیراز، اولویت مجموعه مدیریت شهری برای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری است.

هومان معصومی بیان کرد: در این راستا هرگونه همکاری و همراهی را با هیأت سرمایه‌گذاری انجام خواهیم داد تا فرآیند این مشارکت، کوتاه‌تر و رضایت‌بخش‌تر شود.

نماینده شرکت سرمایه‌گذاری ترکیه در نشست با تیم اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز نیز بیان کرد: از اولین برخوردهای کاری با مجموعه مدیریت شهری شیراز، متوجه شدیم که این شهرداری از چابک‌ترین مجموعه‌ها در میان تجربه‌های پیشینمان با دیگر شهرها هستند و اشتیاق آن‌ها برای پیشبرد سریع‌ امور برایمان ارزشمند و حائز اهمیت بود.

احمد تونجل گفت: پس از به نتیجه رسیدن قرارداد آکواریوم شیراز که اگرچه چهارمین آکواریوم ایران است اما بزرگ‌ترین آنها خواهد بود، بسته‌های پیشنهادی سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری و ظرفیت‌های شیراز را برای اجرای پروژه‌های گردشگری بررسی کردیم و در نهایت به سه طرح باغ پرندگان، شهر برفی و بوستان کودک رسیدیم که امیدواریم این تجربه‌ها نیز مانند آکواریوم، خوشایند و ماندگار باشد.

بنابراین گزارش؛ این جلسات، مسائل فنی، روش‌های مالی و نحوه اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری باغ پرندگان، شهر برفی و شهر بازی که قرار است با رویکرد گردشگری در شیراز احداث شوند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت که این رایزنی‌ها در نهایت نیز منجر به امضای تفاهم‌نامه احداث پروژه‌های باغ پرندگان، شهر برفی و پارک کودک شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×