» اجتماعی » سقف برداشت از خودپرداز و کارت‌به‌کارت در ایام نوروز
اجتماعی
کد خبر:22518 | ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۵۰

سقف برداشت از خودپرداز و کارت‌به‌کارت در ایام نوروز

پرتو جنوب

روش انتقال وجه که در اصطلاح عامیانه به اسم کارت به کارت معروف شده، اساسا از پنج راه مختلف امکان‌پذیر است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از فرارو؛ مورد اول همان دستگاه‌های خودپرداز بانکی هستند. روش دوم موبایل بانک است و راه سوم اینترنت بانک. روش انتقال وجه راه چهارمی هم دارد و آن برنامه‌های جورواجور موبایلی است و روش آخر مراجعه حضوری به بانک خواهد بود. فراموش نکنید سقف انتقال پول در این روش‌ها تفاوت زیادی ندارد.

سقف برداشت از خودپرداز بانکی در ایام نوروز تغییری نمی‌کند

سقف برداشت از دستگاه ATM نهایتا ۲۰۰ هزار تومان است. به‌کمک خودپرداز می‌توانیم حداکثر ۱۰ میلیون منتقل کنیم.
برخلاف شایعاتی که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، در تعطیلات پیش‌رو مثل همه روزهای سال از هر کدام از کارت‌های بانکی می‌توانیم نهایتا ۲۰۰ هزار تومان دریافت کنیم. از طرفی سقف انتقال پول یا همان کارت به کارت به کمک خودپردازها، اپلیکیشن‌های موبایلی، موبایل بانک و اینترنت بانک ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است و برای جابجا کردن رقم‌های بالاتر بحث پایا و ساتنا مطرح می‌شود.

۱- سقف برداشت از خودپرداز در ایام نوروز ۲۰۰ هزار تومان است و هیچ تغییری در این روند برای تعطیلات پیش رو اعمال نشده. از سال ۱۳۸۷ به این طرف سقف برداشت از خودپرداز به غیر از برهه‌های خاصی مثل ایام پیاده‌روی اربعین، همین ۲۰۰ هزار تومان بوده است و باجود شایعاتی که روزهای اخیر در فضای مجازی به‌وجود آمده، همچنان سقف ۲۰۰ هزار تومانی برداشت از خودپرداز پابرجاست.

۲- روش انتقال وجه که در اصطلاح عامیانه به اسم کارت به کارت معروف شده، اساسا از پنج راه مختلف امکان‌پذیر است. مورد اول همان دستگاه‌های خودپرداز بانکی هستند. روش دوم موبایل بانک است و راه سوم اینترنت بانک.
روش انتقال وجه راه چهارمی هم دارد و آن برنامه‌های جورواجور موبایلی است و روش آخر مراجعه حضوری به بانک خواهد بود. فراموش نکنید سقف انتقال پول در این روش‌ها تفاوت زیادی ندارد.

۳- انتقال پول از طریق خودپرداز فقط یک کارت بانکی و شماره کارت مقصد را احتیاج دارد. بر اساس آخرین بخشنامه بانک مرکزی، سقف مجاز انتقال وجه از طریق کارت برای هر شخص از بستر دستگاه‌های خودپرداز یا همان ATM در هر روز ۱۰ میلیون تومان است.

۴- موبایل بانک روشی برای جایگزینی کارت به کارت از طریق خودپرداز است و با نصب موبایل بانک هر کدام از بانک‌هایی که در آن حساب باز کرده‌اید، امکان انتقال پول دارید. در این روش بعد از نصب موبایل بانک و پشت‌سر گذاشتن مرحله دریافت نام کاربری و رمز عبور می‌توانید هر روز تا سقف ۱۰ میلیون تومان پول جابجا کنید. کارت به کارت یا انتقال پول از طریق موبایل‌بانک علاوه بر CVV۲ که روی کارت بانکی حک شده، نیازمند رمز دوم پویا نیز هست.

۵- اینترنت بانک یکی دیگر از روش‌های انتقال پول یا به عبارتی کارت به کارت است و با مراجعه به هر کدام از اینترنت‌بانک‌هایی در آن حساب دارید، امکان جابجایی مبلغی به شکل روزانه تا سقف ۱۰ میلیون تومان را خواهید داشت. برای استفاده از روش اینترنت بانک برای انتقال پول، به CVV۲ و همچنین رمز دوم پویا (یکبارمصرف) یا رمز دوم ثابت نیاز است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×