» آرشیو » تعداد کشته شدگان سیل لیبی از ۸ هزار نفر گذشت
آرشیو - حوادث
کد خبر:11812 | ۲۳ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۵۵

تعداد کشته شدگان سیل لیبی از ۸ هزار نفر گذشت

پرتو جنوب

یک مشاور مجلس نمایندگان لیبی گفت که شمار جانباختگان باران سیل‌آسا و سیلاب ویرانگر در شمال شرق این کشور از هشت هزار تن عبور کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این مقام لیبی چهارشنبه به شبکه العربیه گفت: تعداد کشته‌های این فاجعه طبیعی از هشت هزار تن عبور کرده است همچنین شمار مفقودی‌ها نیز از ۱۰ هزار نفر گذشته است.

رئیس شهرداری شهر درنا که بیشترین آسیب را دیده است، اظهار کرد: مقام‌های شهر برآورد می‌کنند که شمار کسانی که از باران سیل‌آسا و سیلاب در منطقه آسیب دیده‌اند به ۲۰ هزار نفر برسد.

مقام‌های لیبی پیشتر پیش‌بینی کرده بودند که تعداد قربانیان به ۱۰ هزار نفر خواهد رسید.

شهر‌های شرق لیبی روز دوشنبه شاهد طوفان هولناک دانیل بود و با توجه به گستردگی منطقه طوفان‌زده و کمبود امکانات، مقامات لیبی درخواست کمک بین‌المللی کرده‌اند.

شهر بندری درنه به ویژه بر اثر طوفان دانیل به شدت آسیب دیده است و تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی، خانه‌ها و اتومبیل‌های ویران‌شده را در خیابان‌ها نشان می‌دهد که در اثر باران‌های شدید غرق در گل و لای شده‌اند.

سخنگوی وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فتحی پاشاغا عصر سه‌شنبه اعلام کرده بود که فقط در شهر درنه بیش از پنج هزار و ۲۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×