» آرشیو » شهردار کازرون اعلام کرد: آمادگی کامل شهرداری کازرون جهت جذب سرمایه گذار
آرشیو - شهرستان
کد خبر:15345 | ۱۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۱

شهردار کازرون اعلام کرد: آمادگی کامل شهرداری کازرون جهت جذب سرمایه گذار

پرتو جنوب

شهردار کازرون، جهت جذب سرمایه گذار در زمینه های مختلف در شهر کازرون اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب؛ مهندس رضا نوذری، شهردار کازرون در نشست خبری با خبرنگاران درخصوص فعالیت های اخیر شهرداری کازرون و برنامه های پیش رو اظهار داشت: رویکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر کازرون در ۲ سال گذشته، اولویت در زمینه عمران و توسعه کیفی فضاهای شهری بوده است.

وی افزود: شهری با این وسعت و ساختار شهری، در قسمت بافتهای اصلی بسیار فرسوده شده بود و با توجه به قرارگیری بافت فرسوده در مرکز شهر و محل کسب و کار مردم، تردد در این مناطق بسیار زیاد بود لذا جهت ترمیم این قسمتها با مشکلات فراوانی روبرو بودیم که با برنامه ریزی های انجام شده، زیباسازی معابر اصلی شهر در اولویت قرار گرفت و به ترمیم و بهسازی اقدام نمودیم. همچنین برنامه ای برای ساماندهی میدان شهدا داریم که در حال انجام امور مطالعاتی و طراحی هستیم و به محض اتمام این مراحل، عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

ایجاد نهضت آسفالت معابر شهری

نوذری از جمله کارهای دیگری که به طور اساسی و جدی به آن پرداخته شده را امور بر زمین مانده شهری عنوان کرد و گفت: سالهاست شهر کازرون با این مشکلات مواجه است و تا کنون بی نتیجه مانده، از جمله سایت دفن زباله که هنوز هم مسایل آن حل نشده است و پیگیر تکمیل فرایندهای قانونی آن هستیم.

تلاش در جهت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری، از قبیل ساماندهی منابع درآمدی شهرداری، ساماندهی هزینه ها، ایجاد کارخانه سنگ شکن که سالها راکد مانده بود، بخش دیگری از سخنان شهردار کازرون بود. وی افزود: کارخانه آسفالت شهرداری به بهره برداری رسیده است و در صورت تأمین قیر مورد نیاز، به بهسازی معابر و آسفالت خیابانها مبادرت خواهیم کرد. چنانچه در ۲ سال گذشته نیز میزان بهسازی و آسفالت معابر طبق آمارها بیش از همه دوره های شهرداری بوده است، اما هنوز نیاز اصلی شهر برطرف نشده و مردم انتظار بیشتری از ما دارند و به مردم قول می دهیم که با تلاش و پیگیری های صورت گرفت، نهضت آسفالت معابر شهری را ایجاد خواهیم کرد.

بهسازی پارک های سطح شهر

شهردار کازرون درخصوص بهسازی پارک های سطح شهر گفت: بهسازی پارک های شهر و پارک های محله ای از دیگر کارهایی بوده که پیگیر آن بوده ایم و تا حدود زیادی نیز به نتیجه رسیده ایم. در ۲ سال گذشته بهسازی بوستان مردانی با مبلغی بالغ بر ۸ میلیارد تومان انجام شده و مواردی همچون بهسازی پیاده روها و بهسازی و بازگشایی فرهنگسرای مردانی در این پارک صورت گرفته که گام بزرگی در زمینه توسعه فرهنگی شهر محسوب می شود.

نوذری افزود: توجه ویژه به پارک بانوان در دستور کار بوده و این نوید را به شهروندان می دهم که با تلاشهای همکاران ما، به زودی این پارک پس از سالها به بهره برداری خواهد رسید و ایجاد و توسعه فضاهای ویژه بانوان در سایر پارک های شهر را نیز در دستور کار داریم.

وی خاطر نشان کرد: به بهسازی سیمای شهر و ایجاد مبلمان شهری در خیابان های مختلف که از نیازهای اولیه شهر بوده ولی کمتر به آن توجه شده بود توجه ویژه ای داشته ایم. همچنین روشنایی خیابان ها از جمله خیابان شهید براتی، خیابان ۲۲ بهمن جنوبی، خیابان امین الدین که از وظایف اداره برق است ولی با توجه به نیاز مبرم شهر به زیباسازی این مهم را در دستور کار قرار داده و به انجام رساندیم.

دید عدالت محور در توسعه امکانات شهری

مهندس نوذری، عدالت در توسعه امکانات را از مسایل مورد توجه شهرداری و شورای شهر کازرون عنوان کرد و گفت: تمام تلاش ما بر این بوده که توسعه امکانات را به محدوده ای خاص اختصاص ندهیم و در تمام شهر به طور یکسان، خدمات ارایه شود و طبق قولی که داده بودیم، دید عدالت محور داشته باشیم.

شهردار کازرون در رابطه با ساماندهی مسایل ترافیکی شهر نیز گفت: ساماندهی ترافیکی برخی نقاط شهر از جمله چهارراه شهید مطهری که مورد استقبال مردم قرار گرفته، انجام شده است.

در مناطق مرکزی شهر از جمله خیابان شهدا، یکی از بزرگترین کارهایی که در این دوره برای مرکز شهر انجام می دهیم، ساماندهی مرکز شهر است. مطالعات آغاز شده و در ۲ سال گذشته ۴۰ الی ۵۰ میلیارد تومان جهت تملک زمین در مرکز شهر هزینه شده، همچنین ساماندهی پارکینگ ابوذر و سلمان، پیاده روهای خیابان شهدای شمالی و جنوبی، از جمله اقدامات صورت گرفته در این منطقه است.

در مناطق کمتر برخوردار شهر، همچون باقرآباد نیز پیگیری ویژه جهت تخصیص بودجه از طریق اداره راه و شهرسازی انجام شده است و خبرهای خوبی برای مردم داریم. در خیابان شهید چمران هم بهسازی پارک محله ای و پیاده رو سازی صورت گرفته است.

خبرهای خوبی در راه است

شهردار کازرون اظهار داشت: اداره کردن شهری مانند کازرون و جبران عقب ماندگی های موجود، سعه صدر و عشق فراوانی می طلبد و در این خصوص تعامل بسیار خوبی با مجموعه مدیریتی شهرستان در حوزه اداری و امور شهری داشته ایم و کارهای خوبی جهت رفع نیازهای مردم پیگیری شده است.

طرح های مطالعاتی و زیربنایی زیادی در حال انجام است و به زودی خبرهای خوبی برای مردم خواهیم داشت و قول می دهیم که تا پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در شهر باشیم.

وی ساماندهی پارکینگ کامیونداران، بازارچه آبزیان، ساماندهی مرکز شهر، طراحی و ساماندهی ورودی های شهر را از جمله طرح هایی عنوان کرد که مطالعات آن در حال انجام است و به صورت شبانه روزی در حال پیگیری است.

پروژه هایی همچون پارک بعثت که به علت گستردگی کار، سال گذشته به اتمام نرسیده بود در حال کار است و کارهای عمرانی شهر با وجود تمامی مشکلات مالی، در حال فعالیت است.

فعالیت معاونت های شهرداری

شهردار کازرون بیان کرد: در حوزه معاونت عمرانی پروژه های عمرانی زیادی در سطح شهر در حال انجام است و در این حوزه سعی کردیم همشهریانی که اهل این شهر هستند و راغب به سرمایه گذاری در این شهر بودند را دعوت کنیم و از سرمایه و توانشان برای توسعه شهر استفاده کنیم همچنین توجه ویژه به بافت های فرسوده ما را بر آن داشته که برای این بافت ها بسته های تشویقی و حمایتی در نظر بگیریم.

وی افزود: تجیهز پارک ها، روشنایی معابر، ایجاد تونل نوری در خیابان امام خمینی (ره) و پارک طالقانی، نصب مجسمه حیوانات بومی و آفریقایی در دو پارک رفیع و طالقانی از جمله اقدامات خوب در حوزه معاونت خدمات شهری بوده است.

مهندس نوذری، وصول ارزش افزوده ده سال گذشته به مبلغ ١٢ میلیارد تومان را از اقدامات مهم معاونت توسعه ،مدیریت و منابع شهرداری عنوان کرد و تصریح کرد: توجه ویژه به رفاهیات پرسنل و نوسازی ناوگان حمل و نقل و موتوری شهرداری از دیگر اقدامات این حوزه بوده است که با خرید یک دستگاه لودر، ۲ دستگاه کمپرسی، ۲ دستگاه نیسان، ۳ دستگاه ون و یک دستگاه سواری، اقدام بسیار خوبی جهت شتاب کارهای عمرانی و خدماتی انجام شده است و بنیان های خوبی برای شهر است که سالها قابل استفاده خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیشترین تلاشها در جهت حفظ و توسعه املاک شهرداری بوده است خاطر نشان کرد:  آورده شهرداری در دو سال گذشته در حوزه حقوقی و املاک را بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با تلاش های واحد حقوقی و املاک میزان شکایت از شهرداری به حداقل رسیده، به نحوی که در دوسال گذشته شکایتی از شهرداری در مجامع قضایی نداشته ایم و این موضوع نتیجه تلاش تیم حقوقی شهرداری است.

او همچنین از فعالیتهای حوزه فرهنگی و روابط عمومی و اجتماعی شهرداری کازرون به نحو مطلوب یاد کرد و گفت: همکاری با فعالان حوزه های مختلف نیز از دیگر فعالیتهای حوزه فرهنگی شهرداری بوده است.

نوذری فعالیت حوزه خدمات شهری و آتش نشانی را نیز بسیار خوب برشمرد و اظهار داشت: به جرأت می توان گفت از بهترین شهرهای جنوب کشور در حوزه خدمات رسانی هستیم و در حوزه حمل و نقل نیز علیرغم بضاعت کم شهرداری در ارائه خدمات عمومی توانسته ایم با تلاش مجموعه مدیریت این سازمان با بهسازی و تعمیر اتوبوس های قدیمی و ارائه خدمات به نقاط مختلف شهر تا حدودی نیاز های شهر را پاسخ دهیم.

استقبال از همکاری صاحبنظران و متخصصین 

شهردار کازرون سپس به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به سؤالی درخصوص استفاده از المان های شهری و معماری بومی و سنتی کازرون گفت: پیگیر استفاده از المان بزرگان شهرستان در میادین شهر هستیم و در زمینه توجه به هویت ویژه معماری و المان های شهری، جای کار زیاد است و توجهی که می باید، تاکنون نشده است. در این راستا نیاز به همکاری مجموعه ای از متخصصین است و از همکاری تمامی صاحبنظران و متخصصین استقبال می کنیم.

ترافیک هسته مرکزی شهر در دست بررسی است

مهندس نوذری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با ترافیک میدان شهدا و خیابانهای منتهی به آن اظهار داشت: طرح مطالعاتی ترافیک هسته مرکزی شهر به مبلغ ۸۰ میلیون تومان توسط متخصصین ترافیک استان انجام شده و مجوزهای قانونی اخذ شده و قراردادی منعقد شده است ولی نیاز به طرح مطالعاتی وسیعتری هست که آن هم در دست بررسی است و امیدواریم تا پایان سال جاری، بخشی از برنامه ساماندهی این منطقه را انجام دهیم.

وی افزود: متأسفانه در سالهای گذشته، مطالعاتی درخصوص مسایل مختلف شهری صورت نگرفته و یکی از اقدامات خوبی که در این دوره صورت گرفته است، انجام طرح های مطالعاتی درخصوص بررسی مسایل و مشکلات مختلف شهر بوده تا بتوانیم تدابیر خاصی صورت دهیم.

ساماندهی ورودی های شهر

رضا نوذری درخصوص ساماندهی ورودی های شهر که مورد پرسش یکی از خبرنگاران بود، گفت: طرح ساماندهی میدان امام حسین تهیه شده و به تأیید کمیته فنی ترافیک کازرون رسیده است و در انتظار تأیید کمیته فنی استان هستیم. درخصوص طرح ساماندهی جاده فراشبند نیز اقداماتی صورت گرفته، اما پروسه اخذ مجوزها بسیار زمانبر است و در حال طی مراحی قانونی هستیم. همچنین از آنجا که اجرای هر طرحی منوط به موافقت مالکین است، ساماندهی برخی مناطق به همین دلیل به طول می انجامد.

مشکل سایت دفن زباله

نوذری شهردار کازرون در پاسخ پرسش خبرنگار پرتو جنوب در رابطه با سایت دفن زباله کازرون خاطر نشان کرد: مجموعه مدیریت شهرستان کازرون در زمینه پیگیری سایت دفن پسماند، نهایت تلاش و همکاری را داشته اند. از آنجا که بنا به مصالحی، استاندار فارس تصمیم گرفتند بحث سایت پسماند کازرون از طریق دیگری به نتیجه برسد و در حال حاضر پیگیر آن هستیم. ولی آنچه مورد نیاز کازرون و تمامی شهرهاست، کارخانه بازیافت زباله است که با سرمایه گذار نیز صحبت کرده ایم ولی همچنان در حال پیگیری زمین جهت احداث کارخانه ایم.

فیبر نوری و خسارات وارده به شهر

مهندس نوذری در ارتباط با مسأله فیبر نوری که سؤال دیگر خبرنگار پرتو جنوب بود اظهار داشت: هر کدام از اپراتورهای مجری فیبر نوری برنامه خاصی دارند و برنامه شرکت آسیاتک که در کازرون مجری فیبر نوری است، فقط در حد جبران خسارات ناشی از حفاری هاست. اما همچنان پیگیر اخذ امتیازاتی بیشتر برای شهر هستیم.

استقبال از سرمایه گذاران جهت راه اندازی مشاغل در پارکها

شهردار کازرون گفت:  از سرمایه گذاران دعوت می کنیم جهت ایجاد منابع درآمدی متناسب با فضای پارک ها و بوستان ها با شهرداری همکاری نمایند. برای مثال در بوستان رفیع جهت احداث رستوران و کافی شاپ از سرمایه گذار دعوت کرده ایم.

وی افزود: هر فردی می تواند با مراجعه به واحد سرمایه گذاری شهرداری و عقد قرارداد، جهت انجام مشاغل مورد نظر خود در پارکهای مختلف سطح شهر اقدام نماید.

خبرنگار: الهام ضرغام

Print Friendly, PDF & Email
  • ×