» آرشیو » شهر صدرا به آزاد راه شیراز _ اصفهان وصل می شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:20664 | ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۱

شهر صدرا به آزاد راه شیراز _ اصفهان وصل می شود

پرتو جنوب

مطالباتی که در اعیاد شعبانیه و به همت شرکت عمران صدرا محقق شد

به مناسبت اعیاد شعبانیه در شهر صدرا دو پروژه عملیات اجرایی آن آغاز و یک پروژه به بهره برداری رسید.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت عمران صدرا، یکی از این پروژه ها که عملیات اجرایی آن به صورت رسمی آغاز به کار کرد؛ طرح راستگرد اتصال جاده مرودشت_شیراز به بزرگراه شهید سلیمانی شهر صدرا بود.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه یکی از خواسته های به حق مردم و به ویژه شهروندان شهر صدرا، ایجاد راستگرد اتصال بزرگراه مرودشت شیراز به بزرگراه شهید سلیمانی است، گفت: کار عملیاتی این پروژه آغاز شده است و طبق قرارداد حداکثر طی ۲۴ ماه آماده بهره برداری می شود.

مهندس پوربهی اضافه کرد: شهروندانی که از شمال استان و از سمت شهرستان مرودشت قصد ورود به شهر صدرا را داشته باشند باید از زیرگذر پل دانشکده کشاورزی تغییر مسیر بدهند که این موضوع ضمن خطرات احتمالی، باعث ترافیک و اتلاف وقت می شود.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا بیان کرد: پروژه راستگرد اتصال جاده مرودشت به صدرا و پل دوربرگردان بزرگراه شهید سلیمانی به طول ۹۰۰ متر و عرض ۱۰ متر اجرا خواهد شد.

او با بیان اینکه مبلغ قرارداد اجرای این پروژه هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال (۱۳۱۷ میلیارد ریال) است، ادامه داد: دو دستگاه پل آبرو به دهانه دو متر، یک دستگاه سازه خاص برای عبور آب سطحی، طول رمپ های دوربرگردان ۱۲۰۰ متر، یک دستگاه پل به دهانه ۱۵ متر و اجرای نیوجرسی در کل بزرگراه شهید سلیمانی از جمله طرح های زیر مجموعه اجرای این پروژه هستند.

پروژه بعدی که عملیات اجرایی آن آغاز شد، پروژه اتصال شهر صدرا به آزاد راه شیراز- اصفهان بود.

به گفته مهندس پوربهی این مسیر ۱۰ کیلومتری در سه فاز اجرا خواهد شد و قرار است طبق قرارداد به مدت دوسال به بهره برداری برسد.

بیشتر بخوانید:

مدیر عامل شرکت عمران صدرا: کارهایی که در شهر صدرا قابل واسپاری است؛ به مردم واگذار می شود

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه برای این پروژه بیش از یکصد و سی میلیارد تومان اعتبار برآورده شده است، افزود: با بهره برداری از این طرح؛ تردد شهروندانی که قصد سفر به اصفهان و بالعکس دارند، تسهیل می شود.

در این روز مسجد حضرت ابالفضل(ع) شهر صدرا و کتابخانه آن که به همت شرکت عمران صدرا کار عملیاتی ان از یک سال پیش آغاز شده بود؛ افتتاح شد. این مسجد و کتابخانه آن در زمینی به مساحت ۱۲۰۰متر و زیر بنای ۸۵۰ متر بنا شده است.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا در حاشیه افتتاح این مسجد و کتابخانه گفت: از اولویت های شرکت عمران صدرا، توجه به نیازهای فرهنگی و مذهبی شهر صدراست و تلاش می کنیم تا عدالت را در این زمینه اجرا کنیم.

مهندس پوربهی گفت: امیدواریم تمام این طرح ها بتواند لبخند رضایت را بر لب شهروندان صدرایی بنشاند و وظیفه ما هم ارائه این خدمات به صورت مستمر به مردم شریف است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×