» آرشیو » رونمایی از توانمندی های صادراتی استان فارس در نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو ۲۰۲۳
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1811 | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۹

رونمایی از توانمندی های صادراتی استان فارس در نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو ۲۰۲۳

پرتو جنوب

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس از رونمایی از توانمندی های صادراتی فارس در نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو ۲۰۲۳ خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط‌ عمومی شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس، مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو ۲۰۲۳) از تاریخ ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ در ۱۲ بخش تخصصی در حال برگزاری است.

دکتر نهاوندی افزود: این نمایشگاه با حضور بیش از هزار تاجر و بازرگان و ۶۴ هیات تجاری و بازرگانی از کشورهای سطح یک دنیا که علاقه‌مند به برقراری ارتباط با جمهوری اسلامی ایران هستند برگزار شده به طوری که می‌توان این رویداد را بی سابقه دانست.

او ادامه داد: این رویداد در ۱۱ گروه کالایی در حال برگزاری است، برخی از شرکت های بزرگ تولیدی فارس هم با محوریت شرکت‌ نمایشگاه های بین المللی فارس حضور دارند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: نمایشگاه ها محور توسعه و فضایی برای توسعه تجارت و صادرات است و تلاش شده است با حضور فعال در این نمایشگاه به این موضوع در استان فارس اهمیت داده شود.

او با بیان اینکه امید می رود تعاملات خوب اقتصادی در غرفه استان فارس در این نمایشگاه رخ دهد، گفت: تولید کنندگانی از حوزه های مواد غذایی، صنعت، لوازم خانگی، چرم، پوشاک، نساجی، ساختمان، فرش دستباف، صنایع‌دستی، دارو، تجهیزات پزشکی، شیمیایی، سلولوزی، بهداشتی، معدن، پتروشیمی و خدمات در این نمایشگاه حضور دارند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس افزود: این‌نمایشگاه با حضور بیش از ۷۰۰ شرکت در فضایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع در ۱۵ سالن نمایشگاهی برپا شده است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با بیان اینکه ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۹/۳۰ الی ۱۷ است، ادامه داد: هدف این نمایشگاه ایجاد بازارهای صادراتی جهانی با تمرکز بر شرق آسیا، اوراسیا، آفریقا و آمریکای لاتین و تنوع بخشی به کالاهای صادراتی کشور جهت افزایش ضریب تاب آوری اقتصادی کشور است.

گفتنی است این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران واقع در بزرگراه چمران در حال برگزاری است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×