» آرشیو » پاداش ۲۰ برابری در انتظار مشترکین خانگی برق
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1843 | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۴

پاداش ۲۰ برابری در انتظار مشترکین خانگی برق

پرتو جنوب

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به اینکه مهمترین خبر تابستان ۱۴۰۲ اجرای طرح سراسری پاداش صرفه جویی است گفت: مبلغ پاداش صرفه جویی برق توسط مشترکان خانگی تا بیست برابر افزایش یافته است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی توزیع برق شیراز؛ محمد رضا سلاحی گفت: به طور متوسط قیمت فروش برق حدود ۱۰۰ تومان به ازای هر کیلو وات است. این در حالی است که به ازای هر کیلو وات صرفه جویی برق توسط مشترکان خانگی پاداش ۲۰۰۰ تومانی در نظر گرفته شده است.

سلاحی با بیان اینکه به طور معمول با وارد شدن به فصل گرما و لزوم استفاده از وسایل برودتی، هر ساله شاهد افزایش میزان مصرف برق بخش های مختلف خواهیم بود گفت: این امر ضرورت برنامه ریزی جهت تامین پایدار برق در فصل گرما و در زمانهای اوج مصرف را بیشتر می کند.

مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه اجرای طرحهای تشویقی در راستای اصلاح فرهنگ مصرف انرژی و حرکت به سمت فرهنگ تولید محور است گفت: هدف صنعت برق از طرحهای تشویقی و ترغیبی، جلب مشارکت حداکثری مشترکین و جایگزین ساختن گفتمان مفاهمه و مشارکت بجای گفتمان عرضه و تقاضا است.

سلاحی با بیان اینکه در سال گذشته طرح تشویقی بدین صورت بود که مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برقشان زیر الگو بود به ازای هر کیلووات صرفه جویی ۵ برابر مشمول دریافت پاداش می شدند گفت: دامنه شمول طرح تشویقی در سال جاری افزایش بسیار قابل ملاحضه ای یافته است.

مدیر عامل توزیع برق شیراز گفت: خوشبختانه راهکارهای بسیار ساده و عملیاتی وجود دارد که با رعایت آنها بدون کاهش سطح رفاه و آسایش می توان مصرف برق خانگی را تا ۲۰ درصد کاهش داد.

وی گفت: استفاده از دمای آسایش ۲۵ الی ۲۶ درجه، استفاده از دور کند کولر آبی ، استفاده از سایبان، درزگیری مناسب، موکول کردن استفاده از وسایل برقی پر مصرف مانند جارو برقی، ماشین ظرفشویی، ماشین لباس شویی و … به ساعات غیر از پیک (ساعت خنک انتهای شب و ابتدای روز) باعث کاهش حدود ۲۰ درصدی میزان برق مصرفی می گردد.

سلاحی با تاکید براینکه تامین برق مطمئن و پایدار، اصلی ترین اولویت شرکت توزیع برق شیراز است، گفت: با اعمال درست مدیریت مصرف برق و کاهش ده درصدی در مصرف آن، تامین برق با قابلیت اطمینان لازم انجام خواهد پذیرفت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×