» آرشیو » وزیر فرهنگ از طرحواره های برگزیده یادروز حافظ رونمایی کرد
آرشیو - شهرستان - فرهنگی هنری
کد خبر:14077 | ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۰

وزیر فرهنگ از طرحواره های برگزیده یادروز حافظ رونمایی کرد

پرتو جنوب

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر اعضای هیات دولت به استان فارس از چهار طرحواره برگزیده یادروز حافظ در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، رونمایی کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس؛ پیشتر در آیین افتتاحیه هفته بزرگداشت حافظ یک پوستر از حافظ رونمایی شده بود و شامگاه پنجشنبه محمدمهدی اسماعیلی از چهار طرحواره برگزیده در شیراز رونمایی کرد.

وی افزود: ما امروز بازدید خوبی از ممسنی داشتیم که جایگاه فرهنگی بالا و نواقص جدی در حوزه زیر ساخت ها دارند، به دوستان تک تک تاکید خواهم کرد که آن مواردی که به مردم وعده دادیم سریعا رسیدگی شود، گفت: برای انجمن های ادبی خبر خوبی داریم که در حافظیه اعلام خواهم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: ما از هنرمندان و فرهنگوران فارس به واسطه تمام تلاش ها و زحماتشان تشکر می کنیم، ان شالله شیراز را به همان جایگاه واقعی در حوزه فرهنگ و هنر شایسته خویش برسانند، اتفاقات خوبی شروع شده و این اتفاقات با قوت ادامه پیدا خواهند کرد.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز درباره طرحهای برگزیده گفت: طرحهایی از حمید قربان پور هنرمند مشهدی، محمد روح‌الامین و صابر شیخ رضایی از تهران و سعید کریمی از شیراز از حافظ شیرازی رونمایی شد.

غلامرضا خوش اقبال افزود: پیشتر هر سال برای بزرگداشت سعدی و حافظ شیرازی تنها از یک پوستر رونمایی می شد اما طی۲ سال اخیر هنرمندان بیشتری با این رویداد همراه شده‌اند.

وی ادامه داد: این طرحها با نگاه هایی متفاوت به حافظ شیرازی طراحی شده‌اند و هر یک دیدی خاص خود دارند. قرار است این طرحواره ها با همکاری شهرداری شیراز در فضای تبلیغاتی شهر جای گیرند و به فضاسازی شهر کمک کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×