» اجتماعی » طرح «کهربا» با ۶ بانک آغاز شد/ پرداخت با گوشی به جای کارت
اجتماعی
کد خبر:23724 | ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۴

طرح «کهربا» با ۶ بانک آغاز شد/ پرداخت با گوشی به جای کارت

پرتو جنوب

بانک مرکزی از آغاز اجرای طرح «کهربا» خبر داد که بر اساس آن امکان تراکنش‌های خرید با استفاده از نسخه الکترونیکی ایمن کارت‌های بانکی فراهم می‌شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بانک مرکزی از آغاز اجرای طرح «کهربا» خبر داد که بر اساس آن امکان انجام تراکنش‌های خرید با استفاده از نسخه الکترونیکی ایمن کارت‌های بانکی و استفاده از آنها به جای کارت‌های فیزیکی بانکی روی دستگاه‌های پایانه فروشگاهی فراهم می‌شود.

بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای تنوع بخشی به ابزارهای پرداخت و بروزرسانی ظرفیت‌های شبکه پرداخت کشور، طرح کهربا در دستور کار قرار دارد. بر این اساس، مشتریان شبکه بانکی امکان تعریف کارت بانکی فیزیکی خود در برنامک‌های هوشمند مبتنی بر تلفن همراه را دارند.

بیشتر بخوانید:

امکان پرداخت پول از طریق موبایل به جای استفاده از کارت

بانک مرکزی همچنین تاکید کرد: با اجرای طرح “کهربا”، امکان انجام تراکنش‌های خرید با استفاده از نسخه الکترونیکی ایمن کارت‌های بانکی و استفاده از آن‌ها به جای کارت‌های فیزیکی بانکی روی دستگاه‌های پایانه فروشگاهی مجهز شده، مطابق با آخرین فناوری و استانداردهای روز میسر شده است.

بر اساس این گزارش، هم‌اکنون ۶ بانک کشاورزی، تجارت، ملت، ملی، آینده و صادرات تحت پوشش بوده و تعداد بانک‌های این طرح در حال افزایش است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×