» آرشیو » خبر خوش قیمتی برای بازار سکه و طلا
آرشیو - بازار
کد خبر:1243 | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۰

خبر خوش قیمتی برای بازار سکه و طلا

پرتو جنوب

یک کارشناس و تحلیل‌گر بازار سکه و طلا، با اشاره به تغییرات افزایشی بهای سکه و طلا در یک هفته اخیر، دلیل اصلی این روند صعودی را افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی دانست اما پیش‌بینی کرد که این قیمت‌ها تعدیل خواهد شد.

به گزارش پرتو جنوب، محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از تعطیلات دو روزه ابتدایی هفته (عید فطر) و همچنین با توجه به گذراندن تعطیلات نوروز و همچنین ماه رمضان، می توان گفت که از روز دوشنبه همین هفته، تقریبا بازارها بصورت کامل فعال شده و شروع به کار فعالیت‌های اقتصادی کشور از روز دوشنبه بوده است.

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی گفت: در این هفته قیمت جهانی طلا با حدود ۱۶ دلار نوسان همراه بود. در شروع معاملات هفته اخیر، قیمت هر اونس طلا در محدوده ۲۰۰۰ دلار قرار داشت و در اواسط هفته تا ۱۹۸۴ دلار کاهش پیدا کرد اما مجدد روز گذشته (پنجشنبه) در سطح ۲۰۰۰ قرار گرفت. کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی در اواسط هفته به دلیل افزایش نرخ بهره در آمریکا بود که سبب شده بود سرمایه‌گذاری بر روی طلا، کاهش پیدا کند اما مجدد با توجه به شرایط اقتصادی دنیا و تقاضایی که در بازارهای جهانی به ویژه در چین برای خرید طلا ایجاد شد، مجدد باعث شد که قیمت جهانی طلا با افزایش همراه شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×