» آرشیو » رئیس سازمان عمران شهرداری شیراز خبر داد: اجرای پروژه ایمن سازی در محور چنارراهدار
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11608 | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹

رئیس سازمان عمران شهرداری شیراز خبر داد: اجرای پروژه ایمن سازی در محور چنارراهدار

پرتو جنوب

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز از اتخاذ تدابیر ویژه برای ایمن سازی محور چنارراهدار خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان عمران شهرداری شیراز، علی حسین عباسی با تشریح این پروژه گفت: اجرای پروژه گابیون و بلوکاژ رودخانه چنار راهدار و پل صداقت با هدف جلوگیری از فرسایش و ایجاد سیلاب انجام شد.

او در همین رابطه اظهار داشت: اجرای این پروژه موجب تقویت دیواره های رودخانه بخصوص دیوارها و ستون های پل صداقت شده و از آسیب به ساکنین اطراف رودخانه ها و پوشش گیاهی جلوگیری می کند.

وی با اشاره به تلاش های شبانه روزی برای اتمام این پروژه در آستانه فصل بارندگی افزود: اجرای عملیات های خاکبرداری با حجم بیش از ۸هزار مترمکعب، اجرای بتن قلوه به مقدار ۹۴۵مترمکعب در کناره های دیوارهای شرقی و غربی، اجرای فیلترریزی به مقدار ۱۸۰مترمکعب، اجرای گابیون بندی پاشنه و مثلثی ۵۲۰مترمکعب به اتمام رسیده است.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز با تقدیر از تلاش شبانه روزی کارکنان این سازمان در اجرای پروژه ها افزود: در این پروژه مقدار ٢۴٣۶ مترمکعب اجرای بلوکاژ کف رودخانه پیش بینی شده که با موفقیت انجام شده است.

عباسی از تلاش برای اتمام پروژه ها زودتر از موعد معین خبر داد و افزود: این پروژه عمرانی در نیمه تیرماه سال جاری با مدت قرارداد ۴ ماهه آغاز شده و به همت کارکنان خدوم شهرداری شیراز و تلاش پیمانکاران با گذشت کمتر از دو ماه به اتمام رسید.

این مقام مسئول در بخش پایانی سخنانش از نگاه ویژه شهردار کلانشهر شیراز و حمایت های شورای اسلامی شهر نسبت به پشتیبانی از پیشرفت طرح های عمرانی تقدیر کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×