» آرشیو » معاون استانداری فارس مطرح کرد؛ لزوم تلاش بانک ها برای افزایش رونق تولید و مهار تورم
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1963 | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۱

معاون استانداری فارس مطرح کرد؛ لزوم تلاش بانک ها برای افزایش رونق تولید و مهار تورم

پرتو جنوب

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: بانک ها در کنار دستگاه های اقتصادی استان، برای رونق اقتصاد، افزایش اشتغال و کاهش تورم تلاش کنند و از حمایت استانداری بهره مند شوند.

به گزارش پرتو جنوب، محسن ربانی زاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در نخستین جلسه شورای هماهنگی بانک های استان فارس با اشاره به شعار سال گفت: همه فعالیت های اقتصادی باید همسو با شعار سال باشد.

ربانی زاده افزود: بانک ها باید بر اساس مهار تورم و رشد تولید برنامه ریزی و با همفکری و تبادل نظر، به سمت اهداف مورد نظر حرکت کنند.

وی با تاکید بر این که هر اقدام بدون هدف باید حذف شود گفت: اقدامات مدبرانه برای جذب حداکثری اعتبارات تبصره ای باید انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: دولت با اجرای سیاست های انقباضی، در پی کاهش تورم است اما این کار نباید سبب جلوگیری از تامین مالی واحدهای تولیدی شود.

ربانی زاده با تاکید بر این که بانک ها نقش موثری در کاهش تورم و افزایش فعالیت واحدهای تولیدی دارند گفت: افزایس اشتغال و رونق تولید، سبب افزایش امنیت می شود که بانک ها با کمک به دستگاه های اقتصادی، این موضوع را تحقق می بخشند.

وی به تشکیل کمیته وصول مطالبات در استانداری برای وصول مطالبات معوق بانکی و بازگرداندن منابع منجمد شده به چرخه اقتصادی استان اشاره کرد و از همه بانکها خواست با عضویت در شورای هماهنگی بانکها، منابع بانکی استان را در همین استان مصرف کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: فعال سازی بنگاه‌های راکد در اولویت کارها قرار دارد و امکانات استانداری فارس در اختیار بانک هایی است که برای افزایش رونق اقتصادی استان فعالیت کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×