» آرشیو » دمیدن روح تازه به کالبد فرهنگ و هنر کازرون با بازگشایی فرهنگسرای مردانی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14870 | ۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۷

دمیدن روح تازه به کالبد فرهنگ و هنر کازرون با بازگشایی فرهنگسرای مردانی

پرتو جنوب

شهردار کازرون در جمع هنرمدان کازرون گفت: با بازگشایی فرهنگسرای مردانی، روح تازه ای به کالبد فرهنگ و هنر کازرون دمیده می شود.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری کازرون؛ مراسم بازگشایی فرهنگسرای مرحوم مردانی همزمان با روز هنرمند و با حضور امام جمعه شهر، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمع کثیری از هنرمندان و هنر دوستان برگزار شد.
شهردار کازرون در این مراسم ضمن تبریک روز هنرمند گفت: یکی از دغدغه های مهم مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر در این دوره بازگشایی مجدد فرهنگسرای مردانی بود که خوشبختانه پس از تعطیلی چند ساله به خاطر بیماری کرونا و همچنین بهسازی آن امروز به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و تجهیز فرهنگسرای مردانی هزینه شده است، اظهار کرد: پارک مرحوم مردانی بزرگترین پارک کازرون است و شهرداری طی دوسال گذشته حدود ۸ میلیارد تومان برای بهسازی این پارک هزینه کرده که باتوجه به وسعت و بزرگی این بوستان هنوز بخش های دیگری از این پارک نیاز به کار عمرانی دارد.
مهندس نوذری ادامه داد: مرحوم مردانی یکی از شاعران بزرگ کازرون است که در کشور شناخته شده است و نیاز است که بیشتر از گذشته به ایشان و دیگر مشاهیر کازرون که برای ما مایه افتخار هستند توجه کنیم.
شهردار کازرون تصریح کرد: با بازگشایی فرهنگسرای مرحوم مردانی و همچنین احداث آمفی تئاتر رو باز از هنرمندان و افراد خوش ذوق انتظار داریم که با استفاده از این مکان جهت اعتلای فرهنگ شهر و فرهنگ ایرانی اسلامی بیش از پیش اهتمام ورزند.
وی خاطرنشان کرد: بهسازی فرهنگسرای مرحوم مردانی،احداث آمفی تئاتر روباز،موزاییک فرش و کف سازی ضلع غربی، آسفالت قسمت جنوبی پارک،احداث پیست اسکیت ، احداث سرویس بهداشتی ، بهسازی آبنما و در دو ماه آینده تکمیل روشنایی پارک و همچنین استقرار ساختمان مجموعه مدیریت فضای سبز در این مجموعه از جمله اقدامات مهم شهرداری طی دوسال گذشته در این بوستان بوده است.

امام جمعه شهر کازرون در این مراسم ضمن تبریک روز هنرمند به هنرمندان و تشکر از دغدغه های و پیگیری های شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جهت باز گشایی فرهنگسرای مردانی گفت: اگر کازرون برند کشوری و بین المللی دارد همه به خاطر فرهنگ غنی آن است و این برای ما میراث ارزشمندی است که باید برای اعتلای آن با دید باز و آینده نگری تلاش نموده، مثل یک نگینی آن را حفظ کنیم.
حاج آقا صباحی با اشاره به اینکه ما باید اندیشمندان، هنرمندان، حماسه سازان و نام آوران شهرمان را ارج نهیم ،افزود: ما صاحب دانشمندانی بوده ایم که شهرت جهانی داشته اند ، همچنین هنرمندان، نام آوران ومردان حماسه سازی داریم که نام کازرون را بلند آوازه کرده اند و ما باید با ساخت المان،تابلو و برگزاری یادواره ها اصالت و فرهنگ خودمان را به تمام جهانیان معرفی کنیم.
وی گفت: فرهنگسرا نباید بعد از این توسط افراد نا آشنا به فرهنگ آسیبی ببیند تا در فضای آرام و پر اطمینان، هنرمندان بتوانند تولیدات فاخر هنری را رقم بزنند و همچنین از هنرمندان عزیز که افرادی خوش ذوقی هستند انتظار داریم دامنه کارشان گسترده باشدو به جز فرهنگ شهر و شهروندی به موضوعات فرهنگی در سطح کلان هم ورود کرده، باعث رونق فرهنگ ایرانی اسلامی تا رسیدن به آرمانهای بزرگ کشور عریزمان شوند.
گفتنی است در این مراسم که به همت امور فرهنگی اجتماعی شهرداری برگزار شد، هنرمندان ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دغدغه ها و پیشنهاد های خود را در فضای صمیمی ابرازداشتند و در پایان توسط شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر از هنرمندانی که در ۱۸ سال گذشته با این فرهنگسرا همکاری داشته اند تجلیل به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×