» آرشیو » ستاره‌های ایران بر بام فوتسال اروپا ایستادند
آرشیو - ورزشی
کد خبر:1875 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۶

ستاره‌های ایران بر بام فوتسال اروپا ایستادند

پرتو جنوب

تیم فوتسال پالما با قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا بزرگ‌ترین افتخار ممکن در سطح باشگاهی را به دست آورد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در دیدار نهایی رقابت‌های جام باشگاه‌های فوتسال اروپا، تیم پالما اسپانیا که از حسین طیبی و مسلم اولادقباد، دو ستاره فوتسال ایران، در ترکیب خود بهره می‌برد، با پیروزی برابر اسپورتینگ در ضربات پنالتی بر بام اروپا ایستاد.

پالما که در ورزشگاه خانگی‌اش بازی می‌کرد، با گلزنی ماریو ریویوس در دقیقه ۱۴ از حریف خود پیش افتاد و نیمه اول را با برتری پشت سر گذاشت. اسپورتینگ، اما در دقیقه ۳۳ با گلزنی زیکی تِه موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. یک دقیقه بعد آنتونی سوکولوف گل دوم اسپورتینگ را به ثمر رساند که این گل پس از بازبینی صحنه به کمک VAR، به‌خاطر خطای سوکولوف رد شد.

این نتیجه تا پایان ۴۰ دقیقه ادامه یافت تا بازی در ۱۰ دقیقه وقت اضافه ادامه یابد. پس از اینکه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد، ضربات پنالتی تعیین‌کننده برنده مسابقه بود. حسین طیبی کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران که با مصدومیتی نسبی روبه‌رو بود، پشت اولین ضربه پنالتی مایورکا پالما ایستاد و این ضربه را تبدیل به گل کرد. ضیافت پنالتی‌ها در نهایت با برتری ۵ بر ۳ پالما خاتمه یافت تا شاگردان آنتونیو وادیو فاتح جام قهرمانی قاره سبز شوند.

به این ترتیب حسین طیبی بعد از تجربه سومی و دومی اروپا با تیم غیرت قزاقستان، بالاخره طعم قهرمانی در این رقابتها را چشید.

پیش از این مسابقه، تیم بنفیکا در دیدار رده‌بندی با نتیجه چهار بر سه مقابل اسپورتینگ اندرلخت به برتری رسید و مقام سوم رقابت‌ها را کسب کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×