» آرشیو » آمادگی فارس برای تهیه پیش نویس قانون جامع حمایت از خیرین کشور
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11490 | ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۹

آمادگی فارس برای تهیه پیش نویس قانون جامع حمایت از خیرین کشور

پرتو جنوب

دکتر محمدهادی ایمانیه در جمع خیرین شهرستان گراش، با تاکید براینکه مدیریت استان، از سرمایه گذاری خیرین در حوزه های مختلف از جمله اشتغال و کارآفرینی حمایت خواهد کرد، گفت: فارس آمادگی دارد پیش نویس قانون جامع حمایت از خیرین کشور را تدوین کند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه در دیدار با خیرین و معتمدین شهر گراش که با حضور دکتر احمدی وحیدی، وزیر کشور برگزار شد، خیرین این خطه را همواره باعث افتخار استان نامید و گفت: شهر گراش، شهر امیرالمؤمنین علیه السلام و جای جای این شهرستان، مزین به نام ائمه اطهار علیهم السلام است.

حمایت جدی از سرمایه گذاران

استاندار فارس در پاسخ به برخی مسائل مطرح شده از سوی معتمدین و خیرین این شهرستان، تصریح کرد: به شدت از توریست درمانی استقبال و با تمام قوا از اجرایی شدن آن حمایت می کنیم. مجموعه های آموزشی این شهرستان و جنوب استان از ظرفیت های خوب و جایگاه بالایی برخوردار است لذا هم در توریست درمانی و هم در جذب و آموزش دانشجویان خارجی حمایت لازم صورت می دهیم.

وی افزود: در خصوص احداث هتل مناسب نیز، خیرین محترم می توانند سرمایه گذاری لازم را داشته باشند، مدیریت استان هم به هر نحو ممکن از جمله با ارائه مشوق ها یا اعطای تسهیلات، همراهی و حمایت لازم را انجام می دهند.

دکتر ایمانیه در خصوص استقرار یا گسترش برخی ادارات و سازمان ها در این شهرستان، گفت: وسیع تر شدن سازمان های دولتی و به کارگیری نیرو یا ایجاد ساختار جدید، منوط به اخذ مجوز استخدامی از سازمان اداری استخدامی و رعایت برخی موارد دیگر است که در سطح ملی باید پیگیری شود که در حد اختیارات قانونی در سطح ملی مطرح خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در فارس، از حمایت دولت برای تأمین رفاه فرهنگیان خبر داد و افزود: برای تکمیل مدارس نیمه تمام و خیرساز منطقه، از طریق سازمان نوسازی مدارس پیگیری لازم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: تشکیل و آراء کمیسیون پزشکی جانبازان در اختیارات استان نیست اما با سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران رایزنی خواهیم کرد تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها، در پاسخ‌دهی به پرونده ها تسریع شود.

قانون جامع حمایت از خیرین در کشور تدوین می شود

استاندار فارس در ادامه بر ضرورت حمایت از خیرین تأکید و آن را اقدام ارزشمندی در سطح کشور عنوان کرد و افزود: مجمع های مختلفی از جمله خیرین مسکن ساز و شهرساز، خیرین نخبه پرور، خیرین تأمین سلامت و … در سطح کشور وجود دارد که می بایست در زمینه های مختلف بویژه در مباحثی همچون اخذ انشعابات، زمین، گمرک وسایر موارد حمایت شوند؛ فارس آمادگی دارد پیش نویس “قانون جامع حمایت از خیرین در کشور” را تدوین و برای بررسی به هیأت دولت ارسال نماید.

ضرورت کارآفرینی و ایجاد اشتغال توسط خیرین

دکتر ایمانیه در ادامه، خطاب به خیرین، گفت: شهرستان گراش در بیشتر زمینه ها از جمله ساخت مسجد، مدرسه، حسینیه و حتی مراکز درمانی اشباع شده است؛ هم اکنون کارآفرینی و ایجاد اشتغال واجب ترین اقدام پیش رو و مورد نیاز مردم است. اختیارات استاندار در جذب سرمایه گذار در حوزه کارآفرینی و ایجاد موسسات شغلی را به فرماندار شهرستان تفویض می کنم و در هر موردی از جمله محیط زیست، آب، برق، گاز و… که مشکل یا مانعی ایجاد شود، شخصا جلسه ویژه می گذارم و موضوع را حل می کنم.

رئیس شورای مسکن استان در انتهای سخنان خود، به مشکل تأمین زمین جهت طرح نهضت ملی جهش مسکن در شهرستان های لار و گراش اشاره کرد و گفت: این دو شهرستان همچنان در تأمین زمین با مشکل مواجه هستند، درصورتی که رؤسای شورای اسلامی شهر لار و گراش، به صورت مکتوب موافقت کنند، فاصله بین دو شهر لار و گراش را برای احداث منازل مسکونی هر دو شهر در نظر خواهیم گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×