» آرشیو » شناسایی و برخورد قانونی با ۲ شبکه دیگر قاچاق واکسن «گارداسیل» در شیراز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:17352 | ۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۳

شناسایی و برخورد قانونی با ۲ شبکه دیگر قاچاق واکسن «گارداسیل» در شیراز

پرتو جنوب

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از شناسایی و برخورد قانونی با دو شبکه دیگر قاچاق واکسن «گارداسیل» در شیراز خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدجواد راعی» با اشاره به پیگیری و رصد شبانه روزی کارشناسان این معاونت در شبکه های اجتماعی گفت: پس از رصد شبکه ‌های اجتماعی، دو تیم سازمان یافته دیگر که در زمینه تبلیغ و فروش غیرمجاز واکسن «گارداسیل» در سطح شهر و فضای مجازی فعالیت داشتند، شناسایی و افراد متخلف به دادگاه معرفی شدند.

بیشتر بخوانید: 

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره گسترش شیوع بیماری‌های تنفسی

او با بیان اینکه این اقدام با همکاری نیروهای انتظامی، مقام قضایی و نماینده دادگستری شیراز انجام شده است، ادامه داد: واکسن‌ «گارداسیل» از یک مرکز متخلف در شیراز کشف و پس از بررسی های انجام شده از افراد تجویز کننده این واکسن، مشخص شد در یک سال گذشته، بیش از ۱۰۰ عدد از انواع واکسن ‌های گارداسیل چهار ظرفیتی و ۹ ظرفیتی، به صورت قاچاق و غیر مجاز به فروش رسیده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه واکسن گارداسیل تنها در داروخانه‌های منتخب دانشگاه عرضه می ‌شود، افزود: این واکسن باید به صورت یخچالی و با رعایت زنجیره سرد نگهداری و عرضه شود.
او از مردم استان فارس خواست تا هر گونه دارو و واکسن را تنها از داروخانه‌های معتبر تهیه کرده و فریب تبلیغات افراد سودجو را نخورند، همچنین در صورت مشاهده این چنین موارد، موضوع را به کارشناسان حوزه سلامت با شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×