» آرشیو » شناسایی و انهدام شبکه قاچاق «واکسن گارداسیل» در شیراز
آرشیو - حوادث - شهرستان
کد خبر:15821 | ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۸

شناسایی و انهدام شبکه قاچاق «واکسن گارداسیل» در شیراز

پرتو جنوب

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از شناسایی و انهدام شبکه قاچاق «واکسن گارداسیل» در شیراز خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدجواد راعی» گفت: پس از بررسی ‌ها و پیگیری ‌های متعدد، مشخص شد یک تیم سازمان یافته که در زمینه تبلیغ و فروش غیرمجاز «واکسن گارداسیل» در سطح شهر و فضای مجازی فعالیت داشت، با همکاری کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه و سربازان گمنام حضرت امام زمان(عج)، شناسایی و منهدم شد.

او با بیان اینکه واکسن گارداسیل تنها در داروخانه ‌های منتخب دانشگاه عرضه می شود، افزود: کارشناسان این معاونت پس از دریافت اطلاع از فروش غیرمجاز این واکسن در استان، با اقدامات گسترده و میدانی و با دریافت مجوز حکم بازرسی از دستگاه قضایی، تعدادی واکسن گارداسیل به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد ریال کشف کردند.

دکتر راعی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده و اظهارات متهمان، این گروه دست کم به مدت یک سال گذشته به این کار مشغول بوده‌اند و تعداد زیادی واکسن گارداسیل را به صورت غیر‌قانونی و قاچاق به فروش رسانده‌ اند که در این خصوص تا امروز ۶ متهم به دادگاه معرفی شدند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه این واکسن باید به صورت یخچالی و رعایت زنجیره سرد نگهداری و عرضه شود، از هموطنان خواست هر گونه دارو و واکسن را از داروخانه های معتبر تهیه کنند و فریب تبلیغات افراد سودجو را نخورند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شماره تلفن ۱۹۰ را برای ارائه اینگونه موارد به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×