» آرشیو » اجرای طرح “قدم به قدم تا حرم” هیات ورزش های همگانی استان فارس
آرشیو - ورزشی
کد خبر:11328 | ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۴

اجرای طرح “قدم به قدم تا حرم” هیات ورزش های همگانی استان فارس

پرتو جنوب

طرح “قدم به قدم تا حرم” هیات ورزش های همگانی استان فارس با هدف حمایت و ترویج فرهنگی حسینی، اجرا شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان فارس، سلامت جسمانی مهمترین نیاز برای قدم برداشتن در اربعین حسینی (ع) است و اهمیت این موضوع سبب شد تا معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به همراه فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور اقدام به اجرایی کردن طرح قدم به قدم تا حرم نماید.
دکتر لیلا دولت آبادی سرپرست نائب رئیس هیات ورزش های همگانی استان فارس گفت: طرح قدم به قدم تا حرم با هدف حمایت و ترویج فرهنگی حسینی، ترویج فرهنگ ورزش همگانی و ارتقا سطح سلامت آحاد مردم، تقویت روحیه جمعی، افزایش آگاهی از فواید تمرینات ورزشی، ترویج ارتباطات اجتماعی، ارتباط معنوی با اربعین و از همه مهمتر آماده‌سازی جسمی برای اربعین تدوین و هم اکنون در اقصی نقاط کشور اجرا شد.
وی افزود: شعار این طرح نیز “حیاتنا الحسین” یعنی با امام حسین (ع) زنده می‌شود و ۱۷ دستگاه اجرایی را درگیر برگزاری برنامه بودند و با مشارکت قابل تقدیر هیات های مذهبی، مجامع حسینی و گروه‌های مردمی در راستای ایجاد موکب ها در مسیر تعیین شده همکاری لازم انجام گرفت.
وی اضافه کرد: طرح قدم به قدم تا حرم یکی از طرح‌های اثرگذار از سوی معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان کشور بود و فدراسیون هیات ورزش‌های همگانی استان را مجری آن در استان فارس کرده بود.
دولت آبادی خاطرنشان کرد:  این طرح از ۱۵ مرداد ماه آغاز شد و تا ۱۵ شهریورماه همزمان با سوگواری اربعین حسینی (ع) ادامه داشت.
طرح قدم به قدم تا حرم، تلفیقی از سلامتی، تمرینات ورزشی، معنویت و نهضت حسینی، یک فرصت منحصر به فرد برای شرکت کنندگان به منظور آماده‌سازی جسمی و روحی برای مراسم اربعین فراهم می‌کند.
وی اضافه کرد: هر چند این طرح با تاخیر ابلاغ شد اما این فرصت همچنان باقی است تا با همکاری سایر ارگان‌های دولتی به اجرای این طرح در مسیری بین سه تا ۶ کیلومتر بپردازیم.
وی افزود : این طرح در مسیر پیاده روی در مسیر پیاده راه سلامت معالی آباد و شهرستان ها فارس بصورت پیوسته صورت گرفت .
وی گفت : طرح قدم به قدم تا حرم در قالب پیاده روی صبحگاهی، عصرگاهی و شامگاهی انجام شد و علاوه بر اینکه با ایجاد موکب‌های پذیرایی در طول مسیر، فعالیت‌های فرهنگی و نواهای حسینی صورت گرفت، ایستگاه‌های آموزشی در راستای فضایل پیاده روی اربعین، سلامتی نیز برای شرکت کنندگان ایجاد شد.
وی افزود: مربیان پیاده روی در این مسیرها، توصیه‌ها و آموزش‌های لازم در خصوص اصول پیاده روی و فعالیت بدنی را به شرکت کنندگان ارایه کردند و در ضمن در ایستگاه‌ها نسبت به ارایه جدیدترین نکات علمی و تمرینی به شهروندان اقدام شد .
دولت آبادی گفت : این طرح به دلیل تاخیر در ابلاغ شیوه اجرایی و نیز با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در سطح استان فارس همه روزه در سطح شهرهای استان از ابتدای شهریورماه اجرا شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×