» اجتماعی » کسب عنوان نخست فن بازار منطقه ای فارس در کشور
اجتماعی
کد خبر:24503 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۵

کسب عنوان نخست فن بازار منطقه ای فارس در کشور

پرتو جنوب

فن بازار منطقه ای فارس عنوان نخست را بین فن بازار های منطقه ای استان های کشور کسب کرد.
به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب، در مراسم انتخاب برترین فن بازارهای کشور که همزمان با نمایشگاه اینوتکس ٢٠٢۴،برگزارشد لوح تقدیر و تندیس فن بازار برتر کشور به مدیر فن بازار منطقه ای فارس اعطا شد
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس با تبریک انتخاب فن بازار منطقه ای فارس بعنوان فن بازار برتر کشور گفت: این موفقیت مرهون وجود هماهنگی ؛هم افزایی و تعامل مناسب در استان برای گسترش و ترویج مباحث مربوط به فناوری است.
سید مسعود عظیمی با بیان اینکه براساس نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فن بازارها وظیفه انتقال فناوری،بازاریابی و فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه برای شرکت های فناور و داشت بنیان را برعهده دارند گفت: در ١٨ استان کشور فن بازارها زیر نظر شرکت شهرکهای صنعتی و مابقی زیر نظر پارکهای علم و فناوری، پارک فناوری پردیس و معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه اقدامات موثری در بخش های بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری در اکوسیستم نوآوری کشور، انتقال فناوری و رفع نیاز فناورانه صنایع در فن بازار منطقه ای فارس انجام شد گفت: فن بازار منطقه ای فارس در سال گذشته علاوه بر انجام تکالیف و برنامه عمل خود، به بیش از ٧٠ شرکت دانش بنیان، جهت اخذ مجوز دانش بنیانی،خدمات مشاوره ارایه کرد..
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس انجام ۵۵ به هم رسانی بین مجموعه‌ها و شرکت‌های دارای فناوری با واحدهای صنعتی به ارزش ۱۳۵ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات فن بازار منطقه‌ای فارس در سال گذشته عنوان کرد و گفت: تاکنون ۱۰۰واحد صنعتی با عضویت در فن بازار فارس نیازهای خود را اعلام که برخی از آنها نیز رفع شده است.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس با اشاره به اینکه توسعه بازار محصولات دانش بنیان استان از مهمترین اولویت های فن بازار منطقه ای استان است گفت: فن بازار منطقه ای کار شناسایی و رفع نیاز فناورانه،بازاریابی و‌فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه گذار برای شرکت های دانش بنیان و‌ فناور‌ را برعهده دارد.
عظیمی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته، مسیر خدمت رسانی به واحدهای صنعتی از طریق فن بازار امسال بصورت ویژه ای تداوم خواهد داشت و واحدهای صنعتی نیز می توانند از فرصت ایجاد شده برای رفع نیازهای خود در حوزه تکنولوژی و فناوری استفاده کنند.
وی با بیان اینکه توسعه فناوری در صنایع و استفاده واحدهای تولیدی از فناوری‌های نوین از مصادیق تحقق رشد تولید است، بر حمایت گسترده به منظور توسعه فعالیت‌های فن بازار منطقه‌ای فارس تاکید کرد.
در این مراسم که با حضور متفکر آزاد عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس تهران ، جباری پور معاون نوآوری پارک پردیس، خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران برگزار شد، از سعید شیر نورد شیرازی مدیر فن بازار منطقه ای فارس و بنیاد بهره وری گمبا کارگزار رسمی فن بازار منطقه ای فارس تقدیر شد.
در این مراسم فن بازارهای منطقه ای استان های آذربایجان شرقی و یزد نیز پس از فارس در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×